Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Дмитро Качура: Чи відберуть у Піскуна золоту землю під Києвом

Четверг, 5 Мая 2016, 17:10
У мальовничих лісах Київщини слуги народу продовжують будувати циклопічних розмірів вілли, видумуючи схеми, як безкоштовно отримати собі дорогоцінну землю

Фото: facebook.com/dima.kachura

Протягом останнього десятиріччя Київщина перетворилася на "земельний" Клондайк. Правдами і неправдами чиновники намагаються "роздерибанити" природні ресурси. Одну оригінальну схему з "розпилу" земельних ділянок вигадали у сімействі тричі екс-генпрокурора Святослава Піскуна, яка "наколядувала" 7 гектарів лісу, що знаходяться прямо на виїзді з Києва. Як стало відомо Depo.ua, вже найближчим часом Піскун може бути позбавлений цієї "чесно заробленої" власності.

Власне, схема, за допомогою якої легендарний "слуга народу" Піскун вирішив роздобути собі землю, вкотре свідчить про абсолютний правовий нігілізм у нашій державі. Так, у 2008 році до Київської ОДА та Києво-Святошинської РДА нічим не примітні 21 громадянин звернулися із заявами про надання їм земельних ділянок площею 0,99 га у лісі на території Дмитрівської сільської ради Києво-Святошинського району. Дане село знаходиться буквально в лічених кілометрах від Києва. І хоча Київо-Святошинська РДА та Київська ОДА відмовили їм у таких нахабних зверненнях (з якого дива влада повинна роздавати комусь лісові "легені" Києва?), несподівано своє слово сказав Києво-Святошинський райсуд, який назвав дії влади неправомірними та зобов'язав її провести безоплатну передачу ділянок у власність позивачів. В результаті майже 21 гектар земель лісогосподарського призначення ДП "Київське лісове господарство" опинився в приватних руках. І головне - абсолютно безкоштовно...

Лише в 2011 році після тривалої судової тяганини у 11 громадян державні акти на право власності на земельні ділянки були все ж таки скасовані, а земля повернута до державної власності. Втім, ще десять земельних ділянок залишилися на руках. Вже після Революції Гідності у прокуратурі згадали про цю землю і у липні 2014 року звернулися до суду. І тут почалося найцікавіше: 7 земельних ділянок було відчужено одній особі - Сільчуку С.І, який в свою чергу 8 липня 2014 року подарував "свої" 7 гектарів лісу Світлані Піскун - дружині екс-генпрокурора Святослава Піскуна.

Навіщо було "світити" дружину такої "авторитетної" особи? По-перше, ця земля тепер поближче до тіла. 21 підставна людина - це добре, але мало що може статися. По-друге, поява нової власниці землі дала підставу Києво-Святошинському райсуду відмовити прокуратурі у задоволенні позову про витребування земельних ділянок, оскільки під час розгляду справи первинні набувачі їх відчужили. Пізніше перша й друга інстанції відмовились скасувати рішення про державну реєстрацію права власності на земельні ділянки та витребувати їх з незаконного володіння дружини Піскуна на користь держави. Цього разу причину знайшли вже іншу - нібито відбувся пропуск строку давності.

Подібні рішення лише підтверджують, що "волохата рука" дуже швидко змогла вирішити всі питання на тому рівні. Про який пропуск строку давності позову може йти мова, якщо судові розгляди тривали кожен рік після ганебного зобов'язання виділити землю. До того ж дружина Піскуна набула ділянки під час розгляду справ про скасування розпоряджень, що лише підтверджує бажання захистити землю з боку сім'ї Піскунів.

Втім, не виключено, що все ж таки відповідне рішення, яке поставить крапку у цій історії, буде ухвалено вже цього року. Так, за нашими даними, першим заступником прокурора Київської області подано позов до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, яким 14 квітня 2016 року відкрито касаційне провадження та витребувано зазначену справу.

На жаль, подібних історій з земельними махінаціями на Київщині налічується величезна кількість. І у цьому усіляким "піскунам" допомагають служителі Феміди, які так і не були люстровані після Революції Гідності. А тому роблять все, що хочуть. У даному випадку, абсолютно цинічно беруть участь у розграбуванні України.

Джерело: depo.ua

Больше новостей о политической ситуации в стране читайте в рубрике Государство