Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Дмитро Кулеба: Як Віру Савченко рятували від затримання в Росії

Четверг, 28 Апреля 2016, 10:00
Сестра Надії Савченко в безпеці на території українського Генконсульства в Ростові-на-Дону

Фото: day.kiev.ua

1. Є дві новини. Одна гарна, а за гарність іншої ще треба поборотися.
Гарна новина: Віра Савченко відпочиває в безпеці на території нашого Генконсульства в Ростові-на-Дону. Її паспорт при ній. Консулу вдалося його забрати у росіян.

Новина друга: Віра дійсно оголошена у федеральний розшук за образу судді в Чечні (це коли там було судилище над Карпюком і Клихом), а тому ми можемо у найближчі дні або добитися її повернення до Україн (гарно), або отримати свого Ассанжа на території власного дипломатичного представництва (негарно).

2. Респект колегам з Генконсульства в Ростові-на-Дону Віталію Москаленку та Володимиру Трегубу (можливо, ще хтось був залучений, вибачте, якщо не згадав, але вам теж респект) і Директору консульського департаменту Андрію Сибізі.

Трегуб вчасно зорієнтувався, дав сигнал тривоги і зачинився з Вірою в машині. Росіяни машину заблокували, щоб вона не могла виїхати.
Сибіга підняв хвилю і координував зусилля із звільнення.
Москаленко серед ночі вирушив з Ростова-на-Дону і після трьохгодинного переїзду та гострої дискусії з росіянами видряпав і Віру, і її паспорт, і довіз її до безпечної території.
Наші консули в Росії - це справжні герої.

Віру врятували дипломатичні номери машини і присутність консула Трегуба, який супроводжував Віру. Паспорт у неї забрали і хотіли затримати саму, але вламуватися до машини і порушувати консульський імунітет росіяни не наважилися.
Олександр Задорожній, маємо ще один кейс для міжнародного права.

3. Нічної зради від влади не було. Було аж до ранку багато роботи по всім каналам.

Про ситуацію знав і теж нею займався Петро Порошенко.
Павло Клімкін зараз в Китаї, але теж включився в процес звідти.
Депутати з делегації України в ПАРЄ, зокрема, Ірина Геращенко, яка знає по собі підступність і жорстокість російської системи, Світлана Заліщук, Сергій Кірал, Георгій Логвинский не залишилися байдужими (можливо, ще хтось був, вибачте, якщо не згадав).
Ярема Дух з АПУ, разом з яким серед ночі вдалося привернути увагу. Пішов міжнародний публічний розголос і це теж допомогло.
Ілля Новіков, який не влада, але який моніторив ситуацію і допомагав.

5. Тепер головне витягнути Віру з території Росії.

Источник: facebook.com

Больше новостей о политической жизни Украины читайте в рубрике Государство