Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Дочасні вибори ВР: як змінилися українці за вісім місяців

Воскресенье, 26 Октября 2014, 20:15
Екзит-поли підтверджують, що перезавантаження Ради відбулося і більшість в ній становитимуть проєвропейські сили. Але не обійшлося і без ложки дьогтю

Фото: elise.com.ua

Головний сюрприз цих виборів навіть не проходження до парламенту Опозиційного блоку, а вкрай низька явка виборців. Від цих виборів залежало не менш, аніж від травневих, коли Україна обирала Президента. І навіть більше, бо у нас парламентсько-президентська компанія. Але виборці чомусь вирішили проголосувати ногами. 

Причин цього можна назвати декілька. Передвиборча кампанія відбувалася на фоні нестійкого перемир'я на сході. Багато виборців вирішили, що війна скінчилася, можна розслабитися і не голосувати. Інша частина громадян навпаки - не прийшла на дільниці, бо шалена кампанія зі значними фінансовими витратами деяких учасників викликала несприйняття. Мовляв, на Донбасі триває війна, а тут на білл-борди й телерекламу викидають мільйони. Але у підсумку з одні, й інші своєю неявкою дали можливість не лише потрапити до парламенту колишнім і нинішнім "регіоналам" з ОБ, але й, нажаль, пропустили у законотворці безліч мажоритарників. Кого точно - взнаємо пізніше. Проте сьогодні можна майже стовідсотково казати, що мандати отримають десятки одіозних персон - гречкосіїв і популістів (хоча випадків відвертого підкупу було менше, аніж зазвичай. Бо "купців" за руку хапали активісти). А вже завтра підніметься галас: що ж це за виборці голосували за "регіоналів"! Так, виборців, яким подобається Шуфрич і Ко виявилося достатньо. Приплюсуйте тих, хто підтримав комуністів і "Сильну Україну", і ми отримаємо приблизну цифру наших співгромадян, які згодні, аби у нас був путінський "рускій мір". Але мова не про них, а про "патріотів", які не спромоглися підняти своє гузно з дивана.  

Власне, низька явка - це саме те, що хотіла отримати Москва. Ну а Опозиційний блок - це як бонус. В Росії вже заспівали пісню про розчарування українського суспільства у Майдані та новій владі. Так, голова думського комітету з міжнародних справ Олексій Пушков (проти цієї особи діють міжнародні санкції) написав у Twitter: "Після виборів українцям стане остаточно зрозуміло: нічого не зміниться. Майдан  не переробив країну, а лише забезпечив переділ влади". Тепер ми чутимемо від російських політиків та їхніх агентів впливу в Україні та в парламенті зокрема, що реформ немає, все погано і т.д. У 2005-му році ми це вже переживали. Тоді Кремлю дуже підігрували і самі представники "помаранчевої" влади. Які своїми руками повернули до політичного життя "регіоналів"і возвели на трон Януковича. То ж нині від перезавантаженого парламенту, від Уряду, очільником якого скоріш за все залишиться Арсеній Яценюк, від президентської сили у ВР, залежить, якою буде країна навесні - сильною чи слабкою. Бо саме навесні Кремль спробує ще раз випробувати українську націю на міцність.