Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Е-декларування: безвізу нема, але з'явився новий вид бізнесу для громадського сектору

Воскресенье, 30 Октября 2016, 11:00
Сьогодні останні день, коли можна подати електронну декларацію. Перші підсумки цього процесу дуже прості: ніякого видимого очищення влади нема і не буде

Точніше, воно може бути лише за кілька років, а зараз, виключно через політичні мотиви.

1. Е-декларування в навіть такому гіпертрофованому вигляді, як воно прийняте у нас - це по суті нульова декларація, після якої починається відлік часу для всіх тих, хто має нелегальні доходи. Подарунок від святого Миколая для Парасюка чи трильйон гривень в квартирі Мельничука - це найвипукліші грані цього процесу. Реальна боротьба з корупцією почнеться за рік-два, коли видатки і доходи чиновників будуть не збігатися. Цю банальну істину я змушений прописувати лише з однієї причини: наші борці з корупцією, які отримали ґранти на написання закону і піарсупроводження цих процесів кричали про те, як все зміниться вже сьогодні. Сьогодні нічого не поміняється. Часовий лаг для реальної роботи цього закону не менше 2-3 років. Звичайно, якщо не брати політичну вмотивованість тих чи інших корупційних скандалів. А в тому, що політична вмотивованість буде, можна не сумніватися. При чому, не лише з боку влади.

2. З наступного року мають декларувати свої доходи всі чиновники. У нас є час для того, щоб наново переписати сайт НАЗК. Це просто необхідно зробити, бо все те, що робилося з 50-ма тисячами чиновників показало всі баги цього продукту. Потрібно оголосити новий тендер, врахувати помилки цьогорічної кампанії і взяти якісного розробника цього продукту. Коли я чую, як шабуніни і чумаки захищають сумнозвісну компанію "Міранда", мені стає просто дивно. А подекуди закрадаються сумніви в щирості цих захисників.

3. Протягом останнього року багато кричалося про те, що е-декларування - це прямий шлях до безвізу. Е-декларування запустили. Безвіз чекаємо.

4. Про наводку для злочинців говорилося багато разів. Є інший аспект цієї історії - у нас з е-декларуванням з'явиться новий вид бізнесу під прикриттям громадського сектору. Цей бізнес дуже простий - за певним чиновником буде влаштоване слідкування і потім його будуть шантажувати: або ти платиш гроші, або в пресу і в НАЗК вивалюватиметься інформація про те, скільки раз ти ходив в дорогі ресторани, їздив на чиїйсь машині тощо. При чому це стосуватиметься не лише Києва, але й усіх регіонів.

Больше новостей о политической жизни Украины читайте в рубрике Государство