Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Федеріка Могеріні: Європа продовжує активну підтримку українського народу

Вторник, 18 Декабря 2018, 13:05
В понеділок, 17 грудня, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман зустрівся з верховним представником Європейського Союзу у закордонних справах та політиці безпеки Федерікою Могеріні

Після зустрічі обидва політики провели спільну прес-конференцію, під час якої йшлося про необхідність консолідації міжнародного тиску на Росію. Наводимо повний виступ пані Могеріні на цій прес-конференції.

Те, що ми сьогодні тут, говорить про те, як високо ми цінуємо стосунки з Україною і міцно підтримуємо Україну в її реформах, як це відображено в новій фінансовій угоді, яку підписали сьогодні вранці (щодо технічної допомоги). Наша зустріч відбулася сьогодні на фоні ескалації в районі Керченської протоки, і це перше питання, яке нас об'єднало, і ми обговорили його вранці. ЄС об'єднаний і твердо стоїть на позиції, що немає виправдання застосуванню військової сили Росією до українських кораблів. І всі моряки, які затримані, а також судна мають бути звільнені. Вільний прохід кораблів повинен бути забезпечений згідно з міжнародними законами, і це об'єднана й тверда позиція ЄС. Вона була підтверджена засіданням глав урядів 28 членів минулого четверга.

Зараз розглядаємо, як ми можемо підтримати ті регіони, які стали жертвами російської агресії. Ми направляємо 50 млн євро на проект такої підтримки. І разом з ЄБРР ми надаємо інші проекти. Ми 100% підтримуємо незалежність України, її територіальну цілісність в рамках міжнародно визнаних кордонів. Ми наполягаємо на необхідності виконання Мінських угод. Ми будемо надавати гуманітарну допомогу цивільному населенню на сході. Минулого четверга на ці цілі ми надали ще 4 млн євро.

Сьогодні деякі речі потрібно повторювати. Ми ніколи не визнаємо нелегальну анексію Криму і не підтримаємо мілітаризацію Криму. Ми наполягаємо на негайному звільненні всіх політв'язнів включно з Олегом Сенцовим. Європа продовжує підтримку українського народу. І буде це робити надалі.

Угода про асоціацію продукує перші результати. Це те, що очікують в Україні. Підвищується наша двостороння торгівля. ЄС є основним торговельним партнером. 500 тис. українців нещодавно відвідали ЄС в безвізовому режимі.

Ми обговорили успіхи, які досягла Україна. Я високо оцінила лідерство уряду та особисто прем'єр-міністра, який виправдовує очікування громадян, незалежно від викликів, які стоять перед Україною. Минулого тижня ми надали Україні 500 млн євро — перший транш за програмою макрофінансової допомоги. Україна зобов'язалася гармонізувати своє законодавство щодо ділового середовища, енергетики, захисту прав споживачів, а також закон про приватизацію. Ми визнаємо і високо цінуємо ту роботу, яка була проведена, і ті результати, які були досягнуті. Вони вражаючі. Це особливо стосується корпоративного управління, конкурентності на ринку. Потрібно продовжувати працювати. Я знаю, що прем'єр-міністр рішуче налаштований на боротьбу з корупцією. І ми хочемо, аби Антикорупційний суд став повністю оперативним і інші інституції цього плану незалежно працювали. Громадянське суспільство є основною енергією такої боротьби. І це та сила, яку український уряд повинен захищати. Треба ще раз підкреслити, що залякування громадських діячів потрібно припинити.

Ми говоримо про питання енергетичної співпраці — продовження реформ на ринку газу та електроенергії, цифрової економіки тощо.

Я хочу подякувати главі уряду за дружбу і за ту роботу, яку він робить  на шляху реформ та тісному співробітництві з Європейським Союзом. Впевнена, що Ви будете продовжувати роботу і в наступному році, незалежно від виборів. Вибори — це найкраща можливість, а не перешкода реформ. Я бажаю найкращого виконання роботи. Ви можете розраховувати на ЄС щодо підтримки Вашої країни на кожному кроці Вашої роботи.

Больше новостей о политической жизни Украины читайте в рубрике Государство