Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Фірташ знову збрехав

Вторник, 13 Мая 2014, 12:24
Заява Фірташа про те, що він може допомогти Україні вирішити всі проблеми з Росією – блеф

Власник Group DF та олігарх Дмитро Фірташ пропонує свою допомогу для врегулювання політичної кризи в Україні. Про це він заявив виданню Bloomberg. "Я готовий виступити в якості посередника між Росією і Україною. Я знаю, що робити", - заявив Фірташ. Також він розповів, що має зв'язки, які дозволяють йому організувати прямі переговори з Володимиром Путіним. Хоча, становище, в якому опинився Дмитро Фірташ свідчить про те, що ці заяви - пусті слова. Адже сам олігарх знаходиться під слідством, і невдовзі може опинитися в американській в"язниці, а його бізнес в Україні розвалюється. Тому, переговорні потуги Фірташа – це лише спроба уникнути відповідальності і хоч якось покращити становище свого бізнесу.

Тим не менш, зараз Фірташ вважає себе "паличкою-виручалочкою" для "Газпрому", який зазнає великих збитків через окупацію Росією території України. Крім того, олігарх натякнув, що має виходи на представників керівництва ЄС та США чим нібито і користується для того, щоб "переконати їх, що введення санкцій проти Росії було поганою ідеєю", - цитує Фірташа Bloomberg. "На нього краще не тиснути, це тільки погіршить справу. Америка спровокувала Путіна в цій ситуації", - вважає український олігарх. При цьому, Дмитро Фірташ хизується унікальністю своєї переговорної пропозиції, яка, за його словами, полягає в "дружбі з колишнім тренером Володимира Путіна по дзюдо Аркадієм Ротенбергом". 

Можливо, так воно і є, але навряд чи загадані Фірташем зв'язки здатні покращити, не те, що стосунки України і Росії, але і його власне становище. Адже зараз він очікує рішення австрійської влади про екстрадицію до США, де ФБР висунула йому звинувачення у хабарництві і злочинній змові. Очікується, що воно буде прийняте вже у травні. А в США Фірташа може чекати доля екс-прем'єра Павла Лазаренка. Відтак, його заяви про готовність підключитися до врегулювання стосунків України і Росії адресовані в першу чергу Києву. Олігарх сподівається, що українська влада, повіривши в його переговорні таланти, зможе вплинути на керівництво США і посприяє його звільненню. Хоча, що може запропонувати Фірташ навзаєм – незрозуміло. Адже, його вплив в Україні почав стрімко зменшуватися ще в часи правління Віктора Януковича, коли "газове" лоббі Партії регіонів, яке представляв Дмитро Фірташ почали відтісняти від бюджетних потоків. 

Крім того, позиції підконтрольного олігарху бізнесу в Україні зараз стрімко погіршуються. Недавно припинили свою роботу найбільші азотні підприємства "Азот" і концерн "Стірол", які входять в холдинг Фірташа Ostchem. І, не виключено, що невдовзі олігарх буде змушений виставити їх на продаж. Точніше віддати за борги Газпромбанку. 

Зараз в ЗМІ будуть масовано видуватися заяви про те, що Фірташ діє від імені росіян. Навіть буде вигадана струнка легенда про те, що Фірташ не міг просто так, без згоди зверху згадувати імена Путіна та Ротенберга. Але вся проблема полягає в тому, що Фірташу сьогодні немає чим торгувати. Теоретично, росіяни могли б говорити про створення нових газових прокладок, які продаватимуть газ по нижчих цінах. Але вся проблема в тому, що ніхто в Україні не готовий говорити про створення нових прокладок для Фірташа. Більше того, не треба забувати, що вчора Фірташ говорив, що він не бачить альтернативи федералізації країни. Простіше кажучи він вигадав віртуальну історію про себе, як переговорника з росіянами, щоб почати хоч якісь торги з Україною. Адже єдина можливість для нього отримати помилування від американців – продати мильну бульбашку своєї значимості.