Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Фракція Кличка у Київраді тріщить по швах

Среда, 20 Мая 2015, 18:05
Скандальне будівництво на Осокорках спровокувало розкол в команді мера столиці, що може суттєво послабити позиції «УДАРу» напередодні місцевих виборів

Фото: УНИАН

Бойові пристрасті навколо забудови пустиря на Осокорках перекинулись на міську раду і вже розсварили різних представників команди мера. Про це свідчить заява самого Віталія Кличка, який погодився внести на розгляд депутатів постанову про розірвання договору оренди та скасування рішення ради про відведення скандальної земельної ділянки. У відповідь компанія-забудовник, серед засновників якої нібито є і "ударівець" Сергій Котвицький, пригрозила подати до суду на міліцію та протестувальників, яким правоохоронці так і не змогли завадити знищенню будівельної огорожі. Власне, цей обмін "люб'язностями" мера та його колеги по партії свідчить про те, що в столичному "УДАРі" почалася, поки що інформаційна, міжусобна війна. Про розвал політичної сили, до якого вона може привести, поки говорити рано. Але шанси Кличка на успіх в майбутній місцевій кампанії цей конфлікт явно зменшить.

Як стало відомо "ДС" з власних джерел в оточенні київського мера, Віталій Кличко близько місяця тому попросив свого колегу Котвицького домовитися з протестувальниками, які не дозволяють його ТОВ "Скай-Буд ЛТД" зводити торговий центр на Осокорках, по хорошому. Нібито депутат міськради від "УДАРу" навіть досягнув на цьому напрямку непоганих результатів. У всякому разі, кілька тижнів ніяких інцидентів в районі забудови не було. Але до теми підключилися депутати-"свободівці" Борислав Береза та Андрій Іллєнко і конфлікт спалахнув з новою силою, що й переросло в чергове побоїще 19 травня

Як стало відомо "ДС" з власних джерел в оточенні київського мера, Віталій Кличко близько місяця тому попросив свого колегу Котвицького домовитися з протестувальниками, які не дозволяють його ТОВ "Скай-Буд ЛТД" зводити торговий центр на Осокорках, по хорошому

Цілком закономірно, що конфлікт, навколо якого вже кілька разів траплялися сутички з десятками поранених, стає особливо цікавим для ЗМІ. Крім того, тему активно розігрівають зацікавлені політичні сили – та ж таки "Свобода", яка зараз намагається хоч якось покращити свої слабкі електоральні позиції у столиці. На виході отримуємо масштабну медійну вирву, яка затягує все нових і нових учасників, а мера Києва, який політично відповідає за все, що відбувається в місті, позбавляє довіри серед виборців. Тому й не дивно, що Віталій Кличко, який до цього кілька разів лише повторював, що забудовник має всі дозволи на зведення торгового центру на Осокорках, врешті зірвався і пообіцяв позбавити компанію ТОВ "Скай-Буд ЛТД" всіх прав на відповідну земельну ділянку.

Як мають сприймати такий поворот подій власники згаданої компанії, пов'язані з колегою Кличка по "УДАРу" Сергієм Котвицьким? Звичайно заява мера для його соратника та його депутатської групи, а це близько десятка народних обранців, сприймається ними як зрада. Так само, очевидно, Котвицький трактує і дії міліції, які хоч і намагалися зупинити сутички протестувальників з "тітушками", але зі своєю роботою не справилися. Власне, зрозуміти обурення забудовника, який пообіцяв затягати протестувальників та міліцію по судах, можна. Адже формально документи на будівництво в порядку. Крім того, не важко здогадатися, що раніше мер міг давати власникам компанії певні гарантії, мовляв, протести-протестами, а у вас все чисто, тому рано чи пізно питання вирішиться. І тут - ініціатива розірвання договору про оренду земельної ділянки. І це при тому, що в місті є кілька прикладів інших скандальних будівництв, де замішані більш віддалені від міського голови люди, але в них подібних проблем не виникало. 

Цілком природньо, що при такому розкладі в соратників Кличка по "УДАРу", які входять до групи Котвицького, виникають підозри, що мер їх відмовляється захищати. Або, що в оточенні міського голови існує умовний поділ на привілейованих соратників, яким - все, і тих, хто не так важливий і яких можна принести в жертву на вівтар електорального популізму. Тому закономірно, що відмова Віталія Кличка захищати земельні інтереси соратників провокує серйозний розкол в столичному "УДАРі". Наскільки глибоко він проляже – поки судити рано. Адже заяви про розірвання контракту та судові позови наразі лише слова і, цілком ймовірно, що і мерія, і забудовник надалі робитимуть все можливе, щоб взяти паузу, сподіваючись на втихомирення захисників пустиря. Тим більше, що і Віталій Кличко і група Котвицького зацікавлена в тому, щоб швидко погасити цей конфлікт. І, за даними "ДС", для цього соратники вже досягнули попередніх домовленостей, відповідно до яких, ТОВ "Скай-Буд ЛТД" може відмовитись від ділянки на Осокорках, а пізніше отримає за це землю в іншому районі Києва. 

Власне, альтернативи підписання мирової між Кличком та групою Котвицького немає. В іншому випадку команда столичного мера ризикує зазнати непоправних репутаційних втрат. Зараз, можливо, це не так даватиметься в знаки, зважаючи на відсутність небезпечних політичних конкурентів в Києві. Але ближче до осені вони можуть з'явитися і тоді нинішній конфлікт прямо гратиме на послаблення впливу Кличка в місті.