Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Хто і чому стріляв у «губернатора» Губарєва

Понедельник, 13 Октября 2014, 13:20
Замах на одного з лідерів «ДНР» - це попередження сепаратистам, які відмовляються служити кремлівській «партії миру»

Фото: ipress.ua

 Досягнувши з Києвом компромісу щодо майбутнього статусу Донбасу, московські куратори "Новоросії" почали кадрову зачистку регіону під свого васала. Про це свідчить і вчорашня відмова "ЦВК" самопроголошеної "донецької республіки" в реєстрації партії Павла Губарєва для участі в виборах, і сьогоднішній замах на "народного губернатора". Однак, поки що така зачистка має лише попереджувальний характер і це підтверджує той факт, що Губарєву вдалося  уникнути кулі снайперів. Але ситуація може різко змінитися, якщо окремі групи бойовиків, наприклад, непідконтрольне нікому угруповання Ігора Безлера, не присягнуть на вірність центру. Тоді їх просто знищать.

Всі без винятку угруповання бойовиків, які зараз воюють за "ДНР" мають перейти під контроль штабу Віталія Захарченка. В іншому випадку до роботи підключаться спец-команди з ГРУ, які на минулому тижні поступили в розпорядження донецького протеже Суркова

Власне, замах на Павла Губарєва, а також перші результати роботи самопроголошеної  "Центральної виборчої комісії" "ДНР", чітко розставили всі крапки над "і" стосовно того, кому зараз повинні підкорятися сепаратисти. Це глава "уряду" Олександр Захарченко, на якого зробила ставку так звана "партія миру" Кремля на чолі з помічником президента Росії Владиславом Сурковим. Що підтверджує, по-перше, відмова Захарченка йти у відставку, хоча ще кілька днів назад він заявив про відповідне рішення. По-друге, тільки партії Захарченка - "Донецькая республика" та "Свободный Донбасс" - наразі допущені до виборів в "ДНР", які мають відбутися на початку листопада. Успіх Суркова підтверджує і вчорашнє звернення до народу України Петра Порошенка, в якій президент публічно підтримав план помічника Владіміра Путіна по створенню буферної зони на Донбасі. Відтак, всі без винятку угруповання бойовиків, які зараз воюють за "ДНР" мають перейти під контроль штабу Віталія Захарченка. В іншому випадку до роботи підключаться спец-команди з ГРУ, які на минулому тижні поступили в розпорядження донецького протеже Суркова.

Одним з найбільш проблемних в цьому контексті питань для команди Захарченка є ліквідація  отаманщини, яку розвів в сусідній з Донецьком Горлівці Ігор Безлєр. Адже саме "Бес" ще донедавна вважався конкурентом Захарченка за лідерство в "ДНР". Крім того, Безлер представляє протилежний до "глави уряду" невизнаної республіки табір Кремля на чолі з віце-прем"єром уряду РФ ДмИгорь Безлер "Бес". Стоп-кадритром Рогозіним. "Партія війни" РФ, на яку до замаху працював і Павло Губарєв, намагається за будь-яку ціну продовжити бойові дії на Донбасі. Завдання мінімум - якомога довше підтримувати тут хаос, перешкоджати формуванню єдиного центру управління "ДНР" та нарощувати людські та технічні ресурси для подальших наступів на позиції українських військових. 

Однак, сьогоднішній розстріл кортежу Павла Губарєва – це чіткий сигнал таким, як Безлєр. Мовляв, або ви переходите під командування Захарченка, або вас знищать фізично. Власне, такого роду зачистки, що в зведення РНБО подається, як міжусобні сутички сепаратистів, ведуться вже близько місяця і поки що успішно для штабу Захарченка.