Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Хто і скільки мандатів отримав на виборах

Воскресенье, 26 Октября 2014, 20:20
Партії президента і прем’єра матимуть більшість крісел в новому складі Верховної Ради

За даними чотирьох різних екзит-полів, до нового складу парламенту проходять сім партій. Це "Блок Петра Порошенка", "Народний фронт", "Самопоміч", "Радикальна партія Олега Ляшка", "Опозиційний блок", "Батьківщина" та ВО "Свобода". Перші три політичні сили, які вже домовились про формування коаліції, можуть розраховувати на 150-155 депутатських мандатів лише в пропорційній частині виборів. І якщо кандидати, близькі до президентської команди, отримають перемогу в такій же кількості мажоритарних округів, то Банкова отримає у Верховній Раді VIII скликання конституційну більшість.

Так, наприклад, відповідно до даних Національного екзит-полу (проводили Фонд "Демократичні ініціативи", Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) та Центр Разумкова)

- "Блок Петра Порошенка" отримав 23% голосів або 62-65 депутатських мандатів.

- "Народний фронт" Арсенія Яценюка та Олександра Турчинова підтримали 21,3% виборів, що гарантує партії 58-60 депутатських крісел.

- 13,2% отримала "Самопоміч" на чолі з мером Львова Андрієм Садовим, що дозволить партії делегувати в парламент 35-37 своїх представників.

- "Опозиційний блок" підтримали 7,6% (20-22 мандати).

- "Радикальна партія Олега Ляшка", яку підтримали 6,4% виборців (16-18 мандатів).

- "Свобода" - 5,8% (15-17 мандатів)

- "Батьківщина" Юлії Тимошенко – 5,6% (15 мандатів).

Однак, загальний результат виборів, відповідно до всіх екзит-полів, приблизно однаковий і свідчить про впевнену перемогу діючого провладного союзу "БПП" та "НФ". Саме ці дві політичні сили і стануть основою нової парламентської коаліції. Крім того, відомо, що чинний прем"єр-міністр Арсеній Яценюк збереже свою посаду, що стане гарантією надійності співпраці двох партій. Такою ж гарантією стане посада голови Верховної Ради, яка дістанеться "Блоку Петра Порошенка". Цілком ймовірно, що діючий спікер парламенту Олександр Турчинов пересяде в крісло його заступника. За іншою версію, Турчинов може перейти в керівництво нового уряду. 

Що ж до кількості голосів, то разом "Блок Петра Порошенка" і "Народний фронт" отримають в пропорційній частині виборів близько 120 депутатських крісел. Ще майже 30 голосів додасть їм партія "Самопоміч", з якою вже досягнута домовленість про співпрацю в Раді VIII скликання. Відтак, для формування більшості коаліції трьох достатньо буде близько 80 депутатів, які пройдуть до Ради з мажоритарних округів.