Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Хто «замовив» Фірташа

Пятница, 7 Ноября 2014, 11:00
Історію про полювання кіллерів на бізнесмена-втікача придумав, швидше за все, сам олігарх, сподіваючись повернути втрачені політичні позиції в Україні

Фото: glavcom.ua

"На українського олігарха Дмитра Фірташа, який зараз перебуває у Відні, готується замах", - з таким за змістом заголовком учора вийшла австрійська газета Die Presse. Новину одразу ж підхопили вітчизняні ЗМІ, додаючи нові, невідомі навіть закордонному першоджерелу "факти". Зокрема, одна з українських газет, підконтрольна найближчому соратнику іншого втікача – Віктора Януковича, написала, що про підготовку замаху на Фірташа заявив сам Генпрокурор Австрії Вернер Пляйшль. Хоча, насправді, згаданий чиновник лише "не здивувався" можливості підготовки такого замаху, оскільки Фірташ родом "зі сходу і пов"язаних з дуже великими грошима". Відтак, новий скандал навколо скандального бізнесмена виглядає банальним піаром, який організував він сам заради повернення в інформаційний простір України.

Таке припущення підтверджує і попередня активність команди Дмитра Фірташа. Нагадаємо, що український бізнесмен перебуває зараз на підписці про невиїзд у Відні (випущений під рекордну заставу в $125 млн) та чекає на рішення про екстрадицію в США, де його підозрюють в дачі хабара, за що олігарху загрожує до 50 років ув"язнення. Однак, це аж ніяк не заважає Дмитру Фірташу з оптимізмом дивитися у майбутнє. Зокрема, він демонстративно прибув до посольства України у Австрії для участі в виборах до Верховної Ради України 26 серпня, а його підлеглі потурбувалися про те, щоб ця новина була поширена на батьківщині. В перші дні листопада він дистанційно прийняв участь у щорічному культурному фестивалі "Дні України у Великобританії", який фінансував його благодійний фонд. 3 листопада він прийняв участь у круглому столі у Відні, де висловив ініціативу створення єдиного економічного простору між Україною, ЄС та ЄврАзЕС. І от учора ще одна новина про Фірташа – на нього нібито полює збірна команда кіллерів з Румунії та Угорщини.

Замах на Дмитра Фірташа нібито готується ще з весни, австрійським правоохоронцям нібито про це вже давно відомо і вони нібито навіть знають, яку квартиру знімають ці потенційні вбивці. Але, чомусь, підозрювані досі не затримані

Правдивість цієї легенди викликає сумніви навіть у не вельми перебірливого споживача "гарячих фактів". Адже йдеться про те, що замах на Дмитра Фірташа нібито готується ще з весни, австрійським правоохоронцям нібито про це вже давно відомо і вони нібито навіть знають, яку квартиру знімають ці потенційні вбивці. Але, чомусь, підозрювані досі не затримані. Більше того, в тій же публікації австрійської Die Presse є посилання на слова представника поліції, який каже, що за їх даними протягом всього літа потреби в наданні додаткової охорони підсудному Фірташу не було. Що цілком логічно, зважаючи хоча б на те, що протягом всього часу перебування бізнесмена-втікача у Австрії його охороняє більше десятка професійних спеціалістів з приватної фірми. 

Відтак, історія з полюванням на все ще чинного голову Ради Федерації роботодавців України виглядає не більше ніж виставою, написаною ним самим. А єдина ціль такої акції – повернення у інформаційний простір нашої держави. Хоча такі потуги Фірташа виглядають, м"яко кажучи, дивними. По-перше, тому що серед більшості громадян в Україні він малознаний. Тобто, люди колись щось чули про цього таємничого олігарха, але не більше. Він ніколи не світився у публічній українській політиці та й взагалі дуже рідко з"являвся в сюжетах новин. 

По-друге, його втеча в розпал революційних подій, відкрита проти нього кримінальна справа в США та тісні зв"язки з Сергієм Льовочкіним та іншими одіозними "регіоналами" мали б навпаки, змусити бізнесмена залягти на глибоке дно, а не дражнити співгромадян обраною роллю "жертви", яка Фірташу зовсім не пасує.