Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Історію Майдану переписують під росіян

Пятница, 16 Октября 2015, 16:22
За півтора роки Генпрокуратура, СБУ та МВС так і не спромоглися ні дати відповіді на безліч питань щодо подій на Майдані, ні посадити бодай когось із вбивць революціонерів. Зате встигли «відмазати» росіян

Фото: УНІАН

"Якщо ви пам'ятаєте, екс-глава СБУ Валентин Наливайченко свого часу заявляв, що, мовляв, якийсь російський чиновник взимку 2014 року перебував у Києві, віддавав команди силовикам стріляти по мітингувальниках. Я попросив Наливайченка надати нам хоч якісь документи, що підтверджують це. Дотепер їх немає. Тому зараз я не маю даних, що в розстрілі Небесної сотні є російський слід. З тих матеріалів, якими ми зараз володіємо, неможливо зробити такий висновок. Не тому, що ми не можемо чи не хочемо це довести, у нас просто сьогодні немає підстав про це говорити", - розповів Генеральний прокурор Віктор Шокін в інтерв'ю газеті "Факты".

Як вже зазначала "ДС", заява Шокіна про відсутність доказів причетності росіян до вбивств на Майдані кардинальним чином міняє лінію слідства у цій справі. І питання не в тому, збрехав Наливайченко чи щось приховують на Різницькій. Це деталі. Все виглядає так, ніби влада сформувала власну версію подій на Майдані і поволі впроваджує її у суспільну свідомість. У цій версії немає місця російському сліду, максимум - скажуть, що феесбешні інструктори тут були, але в дні розстрілів вже покинули Україну. Так само, як і радник Путіна Сурков. Чому так? Тому що безпосередню участь громадян Росії у розстрілах довести складно, а обмежити коло винних у злочинах Януковичем та його найближчим оточенням просто. Хоча, як бачимо, навіть це складно, адже ніхто з цих осіб досі не засуджений бодай заочно. І провина в цьому Махніцького, Яреми, Шокіна, Наливайченка, Авакова.

Нова версія Майдану виглядатиме так: люди справедливо піднялися на протест через відмову від євроінтеграції та побиття студентів у ніч з 29 на 30 листопада, але радикали, за якими стояли певні олігархи, постійно підбурювали мирних мітингувальників і врешті спровокували ідіота Януковича дати злочинний наказ зачистити Майдан

У версії, в яку хочуть, щоб повірило суспільство, віднедавна з'явилися нові штрихи - начебто причетність "свободівців" до стрілянини на Майдані. "ДС" зауважувала, що таким чином відбувається реанімація тези колишньої влади про "озброєних до зубів" майданівців, які стріляють по "мирних" силовиках і по своїх. Закрадається крамольна думка, що вже дуже скоро нам розкажуть, що у бійні, влаштованій режимом Януковича на Майдані, винні праві радикали. Мовляв, це вони розхитували мирний протест, чим спровокували жертви. У тому числі й "свободівці", яких намагатимуться представити ледь не прихованою агентурою російських спецслужб. Переважна більшість українців у це не повірить, але виборець, який завжди голосує за владу, повірить. Маса таких виборців підсвідомо не любить "нациків".

Третій нюанс нової версії про Майдан - відвести увагу від впливових політиків та олігархів, які могли відігравати роль "ляльководів" деяких діячів тодішньої опозиції. Схоже, що це робилося відразу після завершення Революції. Той же Льовочкін, приміром, виглядає недоторканним, Андрій Клюєв утік, вище керівництво Партії регіонів, яке лишилося в Україні і може мати компромат на сьогоднішніх політиків, також не цікаве слідству.

Власне, нова версія Майдану виглядатиме так: люди справедливо піднялися на протест через відмову від євроінтеграції та побиття студентів у ніч з 29 на 30 листопада, але радикали, за якими стояли певні олігархи, постійно підбурювали мирних мітингувальників і врешті спровокували ідіота Януковича дати злочинний наказ зачистити Майдан. Головні організатори і виконавці - Янукович і "Беркут" - призначені, всі інші - свідки або й узагалі "жертви режиму". І ніякого російського сліду чи "змови олігархів". Через рік-два цю версію викладуть у підручниках з історії, а років через п'ять її вважатимуть єдино правильною.