Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Ким був убитий в Росії харківський сепаратист Жилін

Понедельник, 19 Сентября 2016, 22:05
Лідера організації "Оплот" Євгена Жиліна з Харкова застрелив кілер, який чекав його в елітному підмосковному ресторані

Низка російських ЗМІ, у тому числі й найбільш авторитетних, повідомило про вбивство голови сепаратистської організації "Оплот" Жиліна, пише depo.ua.

Стрілянина відбулася в ресторані "Вітерець" в підмосковному елітному селищі Горки-2. Невідомий чоловік зайшов до приміщення закладу і розстріляв з вогнепальної зброї двох відвідувачів. Внаслідок отриманих поранень один із них - Жилін - помер на місці, а другий (за відомостями деяких видань, дехто Андрій Козирєв) - отримав важкі поранення, його відвезли медики.

Відомо, що кілер чекав своїх жертв у ресторані. Деякий час він їв за столиком на самоті. Коли двоє чоловіків увійшли в ресторан, убивця вихопив зброю і зробив постріли. Після цього злочинець втік.

На фото: Жилін на Антимайдані в Києві

Жилін, українські силовики та Кернес

Євген Жилін народився 6 січня 1975 року в Харкові. Закінчив університет внутрішніх справ, після чого, наприкінці 1990-х, працював оперативним співробітником в Управлінні боротьби з організованою злочинністю. За деякими даними, він також встиг попрацювати у Службі безпеки України.

Відомим ім'я Жиліна стало в жовтні 2004 року, коли його звинуватили у замаху на нинішнього мера Харкова, а тоді депутата Харківської міськради Геннадія Кернеса. У "тихому центрі" Харкова, на вулиці Красіна, поблизу під'їзду житлового будинку підірвали автомобіль, у якому нікого не було. Внаслідок події ніхто не постраждав. Експерти встановили, що під днище автомобіля підкинули саморобний вибуховий пристрій.

Під час слідства вийшли на Жиліна. Зрештою, він за обвинуваченням у замаху на вбивство провів у СІЗО з березня 2005 по грудень 2007 року, однак був виправданий. Більше того, повернувся на службу в міліцію. Однак законність його відновлення викликала сумніви у правозахисників і журналістів.

Прослужив у лавах тодішнього УБОЗ Жилін ще близько двох років і у 2010 році, у 34-річному віці, він, враховуючи перебування в СІЗО у "стаж", вийшов на пенсію за вислугою років.

Жілін і "Оплот"

Зайнявся бізнесом. У 2010 році зареєстрував за одною адресою і під одною назвою "Оплот": бійцівський клуб, спортивний клуб, універсам, благодійний фонд, аудиторську компанію, юридичну компанію та інформаційне агентство. У своїх інтерв'ю Жилін неодноразово говорив про те, що є "людиною не бідною", однак прямої відповіді, звідки взявся перший капітал не давав.

Уже тоді Жилін демонстрував проросійські настрої. У бійцівському клубі харківські файтери виступали на фоні емблеми клубу "Оплот" - носорога на фоні політичної мапи СРСР.

Із почату "десятих" років зблизився з місцевою елітою та представниками Партії регіонів - Кернесом та Михайлом Добкіним - ставши силовим крилом антимайдану.

На фото: Жилін під час сепаратистського з'їзду в Харкові 22 лютого 2014 року

Жилін був прихильником ідей Антимайдану. Під час мітингів євромайданівців біля пам'ятнику Тарасу Шевченко в Харкові бійці жилінського "Оплоту" неодноразово скоювали напади на учасників зібрань.

У січні-лютому 2014 року саме Жилін та його "оплотівці" закликали Віктора Януковича до більш жорстких дій стосовно активістів, які зайняли адміністративні будівлі в Києві. Він особисто висловлював бажання звільнити ці будівлі, у на харківському сепаратистському з'їзді в лютому 2014 року створював так званий "Український фронт" як озброєну противагу Євромайдану. Жилін разом зі своїми підопічними блокували активістів Антимайдану.

Після перемоги Революції Гідності він втік в Москву. Однак періодично приїздив до Донецька, де фотографувався у військовій формі та з бойовою технікою. Достовірної інформації про участь Жиліна безпосередньо в бойових діях немає.

На фото: Жиліт та лідер бойовиків "ДНР" Олександр Захарченко

В Україні його оголосили в розшук, неодноразово викликали на допити. МВС офіційно підозрює Жиліна та "Оплот" у підпалі автомобілів активістів Євромайдану у Харкові та Києві, а також у викрадені людей.

За відомостями харківських правоохоронців, Жилін через власні фіктивні підприємства вимив з рахунків комунальних підприємств міста Харкова десятки мільйонів гривень, які зрештою, переправляв на фінансування угрупування "Оплот" на Донбасі.

Із Харкова більшість активних членів бійцівського клубу "Оплот" виїхали або в Росію, або на Донбас, де беруть участь у війні на боці проросійських терористичних угрупувань.

Больше новостей о политической жизни Украины читайте в рубрике Государство