Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Ківалов кинув Банкову на виборах мера Одеси

Суббота, 10 Октября 2015, 16:12
Одіозний депутат знімається з виборів або за сигналом від президентської команди, або внаслідок досягнутих домовленостей зі своїм суперником Геннадієм Трухановим

фото: linkis.com

Депутат Верховної Ради та президент Одеської юридичної академії Сергій Ківалов не братиме участі в виборах мера Одеси. Про це скандальний політик заявив після того, як в двір його будинку невідомі кинули гранату. Хоча, цей інцидент, швидше за все, є лише формальним приводом для відмови Ківалова від мерських амбіцій. Справжня причина такого рішення – або пряма вказівка з Банкової, за домовленістю з якою колишній голова ЦВК раніше і вирішив брати участь в кампанії, або домовленості з чинним міським головою Геннадієм Трухановим.

Про мотиви балотування Сергія Ківалова в мери рідної Одеси "ДС" писала наприкінці вересня. За нашими даними, участь у виборах скандальний юрист обміняв на недоторканість. Для Ківалова зараз це дуже актуально, адже Генпрокуратура веде проти нього одразу кілька кримінальних проваджень, як за статтями про зловживання службовим становищем, так і щодо причетності до сепаратистського руху. Банкова, натомість, за допомогою Ківалова створювала серйозну конкуренцію чинному меру Одеси Геннадію Труханову, що автоматично підвищувало шанси на успіх кандидата від БПП і соратника глави ОГА Михаїла Саакашвілі – Саші Боровика. 

За даними останніх соціологічних опитувань, Геннадій Труханов, швидше за все, отримає перемогу вже в першому турі виборів мера, набравши більше 50% голосів. Відтак, участь Сергія Ківалова в цій кампанії банально втрачає сенс. Тому, цілком вірогідно, що відповідну команду – знятися з виборів він отримав з Києва

Але з тих пір ситуація суттєво змінилась. Так, за даними останніх соціологічних опитувань, Геннадій Труханов, швидше за все, отримає перемогу вже в першому турі виборів мера, набравши більше 50% голосів. Відтак, участь Сергія Ківалова в цій кампанії банально втрачає сенс. Тому, цілком вірогідно, що відповідну команду – знятися з виборів він отримав з Києва. І це основна версія, яка пояснює капітуляцію скандального юриста.

За іншою версією, Ківалов зійшов з виборчої дистанції після довгої та "конструктивної" розмови з самим Геннадієм Трухановим. Авторитетний в місті і за його межами управлінець міг пообіцяти президенту юридичної академії якісь матеріальні блага та просто дати "дружню" пораду, мовляв, не потрібні тобі ці вибори. В такому випадку рішення Ківалова є порушенням досягнутих раніше домовленостей з командою президента.

В будь-якому разі, неучасть депутата і колишнього глави ЦВК в мерських перегонах – це серйозний удар по позиціях Михаїла Саакашвілі в обласному центрі. І тепер йому доведеться домовлятися з мером Одеси Трухановим. Ніякі емоційні випади чи скандали тепер не пройдуть. Методи силового впливу теж навряд чи зарадять. Зрештою, якби в Банкової щось було на Труханова чи, принаймні, було б бажання усунути неугодного мера, то вже давно на цьому напрямку були б прийняі відповідні рішення.