Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Кличко починає з популізму Черновецького

Четверг, 12 Июня 2014, 19:31
Мер Києва означив свої транспортні пріоритети: швидкісний трамвай на Троєщину, скорочення маршруток, спорудження паркінгів. Десь ми вже таке чули

Вирішенню проблеми сполучення Троєщини з центром міста може сприяти запуск Подільського мосту, розповів в ефірі ТРК "Київ" мер столиці Віталій Кличко. При достатніх обсягах фінансування міст можна здати в експлуатацію через півтора-два роки. Для цього потрібно 4,5 мільярда гривень, ще 18 мільярдів необхідно для запуску метро. Але дешевше пустити по мосту швидкісний трамвай, додав він. "Це дасть можливість жителям Троєщини безперешкодно дістатися центру міста", вважає очільник столиці. Простіше кажучи, замість прокладання повноцінної гілки метро на віддалений але густонаселений мікрорайон мегаполіса, Кличко пропонує втілити прожект Черновецького-Попова.

Згадаємо трохи історії. Вздовж вулиці Оноре де Бальзака через всю Троєщину тягнеться трамвайна колія. Її збудували ще за Омельченка. Троєщинці називали її "трамвай в нікуди", бо колія обривалася в районі масиву Райдужний, який також не сполучений з метро. Команда Черновецького фонтанувала різноманітними ідеями, у тому числі і щодо поліпшення транспортного сполучення Троєщини зі світом. Для цього було запущено "електричку Черновецького", яка перевозила пасажирів від зупинки Городня, завбачливо перейменованої на "Троєщина", до зупинки Петрівка. Де є станція метро. До місця старту електрички пустили три маршрутні автобуси. Це все подавалося з помпою, автори ідеї надували щоки, а мешканці Троєщини крутили пальцем біля скроні. Бо географічно до масиву зупинка жодного стосунку не мала. Електричка попри дуті цифри пасажиропотоку себе не виправдала. І, звісно, не вирішила транспортну проблему Троєщини.

За Попова міську електричку таки додумалися з'єднати з Троєщиною, доточивши трамвайну колію аж до зупиночної платформи. Це також подавалося як геніальне рішення пана Попова та його команди. На маршрут вийшли гарненькі трамваї київського виробництва. А при запуску проекту в них прокатався навіть прем'єр Азаров. Все виглядало красиво, але троєщинці знову чомусь крутили пальцем біля скроні. І не тому, що такі вередливі. Просто доїхати маршруткою до найближчої станції метро було і швидше, і дешевше. Врешті-решт трамвайчики стали ходити рідко і зазвичай були напівпорожніми. Нині нашвидкуруч підрихтовані станції трамваю вже потребують ремонту. Одним словом, хотіли як краще, а вийшло як завжди.

Коли сьогодні Кличко веде мову про трамвай через Подільський міст, то він або ж слабко орієнтується, де та Троєщина (хоча по телевізору сказав, що зустрічався з троєщинцями), або погано розуміє, скільки часу займе їзда трамваєм, умовно кажучи, від вулиці Сабурова до центру. До того ж, де на правому березі цей трамвай зупинятиметься і де розвертатиметься? Єдине, що радує: мер розуміє, що Подільський міст потрібно таки добудувати. Але де на це взяти гроші, не каже. Як і звідки брати кошти і землю для спорудження паркінгів. То ж, може, мерові краще дослухатися до тих, хто пропонує вирішувати транспортну проблему мегаполісу у європейський спосіб: розвивати лінії метро, на кінцевих зупинках яких відкривати великі стоянки для особистого транспорту. На це також треба гроші, і чималі. Але вони хоча б окуповуватимуться, а не спустошуватимуть бюджет заради сміху.   

Наступна ідея Кличка - потрібно відходити від використання маршруток, надаючи перевагу автобусам та тролейбусам. Бо вони зможуть перевозити більшу кількість пасажирів. І це не кличкове ноу-хау. Ідея скорочення маршруток також з'явилася за часів Черновецького. Але до її втілення тоді руки не дійшли. Зате Попов почав скорочувати кількість маршруток там, де вони дублювали маршрут комунального транспорту. Інколи це робилося вдало, інколи ні. Прибрати маршрутки з вулиць столиці швидко не вийде, бо це призведе до транспортного колапсу. А великогабаритні автобуси, особливо в центральній частині, лише посилять цей колапс. Тому, зважаючи на те, що біля столичного голови опинилися люди з команди Черновецького,  можна очікувати, що Віталій Володимирович скоро розповість про окремі полоси для громадського транспорту, без уточнення, як змусити водіїв поступатися тролейбусам і автобусам, про річковий трамвай, про тунель під Дніпром, про канатну дорогу над центром і таке інше.