Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Кличко віддаcть управління Києвом людині Льовочкіна

Четверг, 17 Июля 2014, 12:27
Мер зробить своїм першим замом Ігоря Ніконова - скандального забудовника та представника команди екс-глави АП

 

Віталій Кличко попросив Кабінет міністрів призначити президента групи компаній "К.А.Н. Девелопмент" своїм першим заступником в Київській міській державній адміністрації. Відповідне подання знаходиться в уряді з 15 липня і найближчим часом це кадрове питання має бути вирішене. Власне, в процесі формування мером своєї команди в КМДА посада першого зама є основною у всій вертикалі місцевого самоврядування. Адже Кличко, як відомо, не вельми розбирається в господарських питаннях, тому не зможе сам керувати таким великим містом, як Київ. Відтак, очевидно, що ця місія ляже на плечі його першого зама. Зважаючи на те, що ця роль дісталась Ніконову, можна впевнено констатувати, що столиця відходить під контроль команди Сергія Льовочкіна та Дмитра Фірташа, з якими пов"язаний майбутній перший зам голови КМДА.

Власне, Ігор Ніконов був уведений до команди новоспеченого глави КМДА ще в червні, коли Віталій Кличко призначив його головою радників мера. І вже тоді з"явилась інформація про те, що цього кандидата "сватають" на посаду першого зама керівника міської адміністрації. Сам Ніконов розповідав журналістам, що його державна служба не дуже цікавить, і Кличко вже третій тиждень вмовляє його змінити свою думку. Хоча, насправді за цими вмовляннями, швидше за все, крилися переговори команд Петра Порошенка та Сергія Льовочкіна щодо розподілу сфер впливу в Києві. Але, якби там не було, схоже, саме Ніконов буде тією людиною, яка вирішуватиме ключові питання в столиці щонайменше найближчі півтора роки.

Чим же відомий Ніконов. По-перше, співпрацею в минуло зі скандальним колишнім керівником ДУС часів президентства Леоніда Кучмии Ігоря Бакая. Сам бізнесмен ніколи й не приховував, що працював у підконтрольній Бакаю корпорації "Республіка", де, за його ж словами, і познайомився з Віталієм Кличком. Тим самим, Ніконов лише підтвердив давній зв"язок боксера з опальним екс-чиновником, що сам Кличко неодноразово заперечував.

По-друге, Ігор Ніконов – це забудовник, який реалізовує свої проекти, не зважаючи ні на що. Яскравим тому прикладом є забудова площі Слави в Києві, де компанія Ніконова звела на місці дитячого садка розкішний будинок Diamond Hill. Спочатку бізнесмен обіцяв, що споруда матиме лише 9 поверхів, що хоч якось ще вписувалося в навколишній ландшафт. Але на виході будівля вийшла ростом в 21 поверх, зіпсувавши, тим самим, мальовничий схил Дніпра.

По-третє, Ігор Ніконов був партнером в кількох бізнес проектах з сім"єю Леоніда Черновецького, а цей факт явно не додасть авторитету Кличка серед киян. Але про авторитет поки що популярного мера його впливові патрони, схоже, і не турбуються. Для них важливо, щоб поруч з міським головою була людина, яка зможе взяти на себе всю чорнову роботу, тобто утримання в робочому стані ЖКГ, латання доріг, будівництво інфраструктурних об"єктів та підготовку до зими. Результат мінімум – мешканці столиці повинні побачити бодай якусь імітацію роботи нової мерської команди, що, в умовах війни буде оцінено хоча б на задовільно. В іншому випадку, Віталію Кличко, а з ними і людям Льовочкіна і Фірташа, буде набагато складніше зберегти владу в місті за підсумками чергових виборів 2015 року.