Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Кличку заборонили брати Столара керівником виборчого штабу

Четверг, 13 Августа 2015, 12:45
Меру Києва пояснили, чому не можна таким одіозним особистостям довіряти долю виборчої кампанії в Києві

фото: vadimstolar.com.ua

Депутат Київради Вадим Столар не буде керувати штабом "УДАРу" на майбутніх виборах до органів місцевого самоврядування у Києві. Про це "ДС" стало відомо з власних джерел союзній партії БПП. Відповідне рішення було прийняте на зустрічі президента Петра Порошенка і мера столиці Віталія Кличка. Зокрема, останньому пояснили, що залучення таких одіозних кадрів до організації виборчої кампанії може негативно вплинути на рейтинг "УДАРу" в місті, а також рикошетом вдарить по головному союзнику цієї політичної сили – БПП. Відтак номінальним керівником штабу Кличка на виборах залишається голова Шевченківської РДА Олег Гаряга. 

Рішення відсторонити Вадима Столара від управління тіньовим штабом "УДАРу" на місцевих виборах в Києві виглядає цілком логічним. Власне, недалекоглядним було призначення цього одіозного політика на таку відповідальну посаду. І щоб обґрунтувати цю недалекоглядність достатньо пригадати лише один єдиний факт – в 2010 році він став депутатом Верховної Ради за списком Партії регіонів. На виборах 2012 року Столар де-юре змагався за мандат у 217 окрузі Києва як самовисуванць, але де-факто його кандидатуру також підтримував столичний штаб Партії регіонів. І тоді широкий розголос цих відомостей посприяв тому, що молодий політик програв вибори єдиному кандидату від демократичних сил Олександру Бригинцю. 

Рішення відсторонити Вадима Столара від управління тіньовим штабом "УДАРу" на місцевих виборах в Києві виглядає цілком логічним. Власне, недалекоглядним було призначення цього політика на таку посаду. І щоб обґрунтувати цю недалекоглядність достатньо пригадати лише один єдиний факт – в 2010 році він став депутатом Верховної Ради за списком Партії регіонів

На позачергових виборах 2014 року Столар знову пробував свої сили в 217 окрузі. Знову в статусі самовисуванця і знову програв - цього разу командиру батальйону "Азов" Андрію Білецькому. Правда, визнав свою поразку Столар лише після гучного скандалу навколо підрахунку голосів, в якому фігурували десятки "тітушок". Власне, цих скандальних історій вже більш ніж достатньо, щоб не залучати таких кадрів, як Вадим Столар до управління виборчою кампанією партії, яка пройшла горнило Революції гідності. Хоча це далеко не повний перелік ситуацій, які можна записати в пасив політику. Це також і робота в команді останнього "регіонального" керівника КМДА Володимира Макеєнка, і звинувачення його бізнес-партнера і власника Конверсбанку Володимира Антонова у тому, що Столар викрав з банку велику суму, і скандальне будівництво ТРЦ над тонелем метро станції "Театральна" в Києві та інші епізоди. 

Звичайно такий послужний список вже колишнього тіньового керівника штабу міг би послужити прекрасною знахідкою для конкурентів "УДАРу" на майбутніх виборах. І самому Віталію Кличку було б складно пояснити своїм виборцями, як так сталося, що колишній "регіонал" опинився в його команді. Звичайно, такі ж питання ставилися б і перед союзниками Кличка в БПП, що також неодмінно негативно вплинуло б на авторитет президентської партії. Тому не дивно, що в ході "конструктивної бесіди" мера та президента перший погодився позбутися Вадима Столара.