Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Коли демобілізується Яценюк

Понедельник, 16 Марта 2015, 18:00
Прем’єру набридла стара повна бойова готовність і він вирішив оголосити нову

Фото: Facebook, Twitter

Сьогодні глава уряду Арсеній Яценюк вирішив погратися у Верховного головнокомандувача, закликавши Генштаб та Міністерство оборони привести Збройні сили України у повну бойову готовність. І що найцікавіше, відповідне "доручення" прем'єр-міністр озвучив під час селекторної наради Державної комісії з надзвичайних ситуацій, яка до армії не має ніякого відношення. Крім того, Арсеній Петрович пообіцяв карати посадовців, винних у невиконанні доручень уряду щодо цивільного захисту громадян і посиленої боротьби з терористичною загрозою. Така раптова активність очільника Кабміну на оборонному фронті викликає дежавю того, що Україна пережила рік тому. Хоча доречніше було б поставити Яценюку кілька простих питань, наприклад про те, чим він займався увесь цей час, якщо тільки зараз вирішив "дати оборонні доручення". Якщо ж це просто піар, то прем'єру варто серйозно поговорити зі своїми PR-радниками.

Нагадаємо, що відповідно до рішення РНБО, на засіданні якого був присутній і Яценюк, від 1 березня 2014 року Збройні сили України приведені у повну бойову готовність. З того часу, як відомо, ситуація на сході України суттєво погіршилась і проплачені мітинги російських гастролерів, серед яких був і відомий терорист "Моторола", змінилися повномасштабними бойовими діями. І за цей час наша армія мала як перемоги, так і поразки, внаслідок яких країна втратила близько 1600 солдат, а більше 6000 були поранені. Однак, що-що а повної бойової готовності за минулий рік ЗСУ не втрачали і ні Генштаб, ні Верховний головнокомандувач, ні РНБО не приймали якихось рішень, які могли б послабити цю готовність. Тоді про яку нову "повну бойову готовність" заявив сьогодні Арсеній Яценюк? 

Щоб зрозуміти смисл цього дивного послання оборонним структурам - МО, СБУ, Генштаб, які не підпорядковуються прем"єр-міністру, варто згадати опозиційне політичне минуле Арсенія Петровича. Як відомо, свою "військову" кампанію цей політик почав ще в 2009 році, коли для участі в президентських перегонах вибрав мілітаристську символіку та гасло "іду на війну з корупцією"

Щоб зрозуміти смисл цього дивного послання оборонним структурам – МО, СБУ, Генштаб, які не підпорядковуються прем'єр-міністру, варто згадати опозиційне політичне минуле Арсенія Петровича. Як відомо, свою "військову" кампанію цей політик почав ще в 2009 році, коли для участі в президентських перегонах вибрав мілітаристську символіку та гасло "іду на війну з корупцією". Пізніше, після об"єднання з "Батьківщиною" Яценюк спільно з соратниками Юлії Тимошенко кілька разів оголошував всезагальну мобілізацію своїх виборців. Зокрема така акція була направлена на "активізацію" прихильників партії в соцмережах, після чого проект успішно заглух. На початку 2013 року штаб Яценюка організував нову акцію - "Україна – вставай!", сценарій якої зводився до проведення нудних мітингів в найбільших містах країни і завершився ходою 18 травня в Києві. Проте якогось видимого ефекту, після поразки восени 2012 року в парламентській кампанії Партії регіонів, опозиції на чолі з, в тому числі і Яценюком, ця акція не дала. 

Ще один мобілізаційний період чинного прем'єра припадає на час Євромайдану, коли він, спільно з Олегом Тягнибоком та Віталієм Кличком оголошували всезагальну "бойову готовність" українців чи не щодня. Але при цьому Яценюк так і не зміг розробити чіткого плану дій, яким мали слідувати "мобілізовані", щоб добитися від Віктора Януковича покарання силовиків за знущання над учасниками Майдану та уряду за зрив підписання асоціації з ЄС. Тобто згадана мобілізаційна активність у виконанні Яценюка була банальним використанням красивого і звучного терміну для власного піару. Тому не важко здогадатися, що з тією ж метою сьогодні глава уряд оголосив про "повну бойову готовність". Однак, якщо для Яценюка-опозиціонера така поведінка була цілком виправданою, то для Яценюка-прем"єра – аж ніяк. Більше того, заявляючи таке, керівник Кабміну банально демонструє свою некомпетентність в оборонній сфері. Не кажучи вже про те, що він зазіхає на повноваження, які йому не належать. 

Єдине, що дійсно може контролювати Арсеній Яценюк, так це роботу Державної комісії з надзвичайних ситуацій (колишнє МНС) і те, що стосується підготовки населення та інфраструктури до так званої цивільної оборони. Але і тут, судячи з усього, в керівництва уряду далеко не все гаразд. На днях, як повідомила прес-служба Кабміну, його очільник вирішив особисто перевірити готовність вітчизняної бюрократичної машини до війни. Зателефонувавши на номер 101 у Запоріжжі і поцікавившись, де знаходиться найближче бомбосховище, у відповідь Яценюк почув: ми не володіємо такою інформацію, подзвоніть у міськвиконком або місцеву владу. Звичайно далі був розбір польотів і відповідальні чиновники отримали на горіхи. Але на кого може жалітися в даній ситуації сам глава уряду? Тільки на себе і на свого соратника – керівника МВС Арсена Авакова, якому напряму підпорядковується служба з надзвичайних ситуацій.