Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Коли Єфремов замінить Плотницького

Понедельник, 29 Июня 2015, 20:30
У нас не сидять Єфремов, Симоненко, Бойко, Льовочкін і сотні їм подібних, оскільки кожен із них залишається «потрібною» людиною для діючої влади

Фото: rada.gov.ua

У радянські часи дефіциту у кожному колективі були так звані "потрібні" люди, які могли дістати необхідний товар, домовитися хоч з чортом лисим і тому їх ніхто не звільняв з роботи, навіть коли вони до неї ставилися як-небудь. Часи міняються, а у нашому суспільстві залишається обидві категорії людей - і "потрібні", і ті, що користуються їхніми послугами. Якщо Петро Симоненко буде допущений на вибори у дуеті з Наталією Вітренко, це означатиме, що закони про декомунізацію треба викинути на смітник, а всім, хто ловив комуністів на пропаганді сепаратизму, доведеться ще й вибачитися перед "червоним Пєтьою". Держава ж не доводить ні його провину, ні його партії. Про паломництво політиків постмайданних партій на "Інтер" годі вже й казати. А як вони цей канал тільки не називали в часи Майдану...

Проте історія з Олександром Єфремовим - найпоказовіша. Спроба арештувати колишнього керівника фракції Партії регіонів стала одним із найяскравіших епізодів прокурорства Віктора Шокіна. Другий епізод - зняття недоторканості з молодшого Клюєва з його подальшою втечею. У лютому Єфремова посадити не вдалося, за нього внесли заставу. 3,65 млн. грн. Після того йому ще декілька разів продовжували запобіжний захід, востаннє сталося днями. Тепер на публіці пана Єфремова ми не побачимо до серпня. Але чи сидить він удома в електронних кайданках, чи взагалі не сидить вдома, сказати важко. Принаймні в браслеті українцям Єфремова не показують. У той же час вже неодноразово у пресі з'являлися повідомлення, що він почувається досить непогано і переконаний, що його не посадять.

Відомий донецький блогер Денис Казанський ще 18 червня писав, що за його інформацією справу Єфремова готуються злити в суді і з цього приводу вже досягнута домовленість. Далі відбудеться політична реінкарнація персонажа у вигляді лідера політсили "Мир Луганщині", до якої на окупованих територіях людей за їжу вербує родич Єфремова, сепаратист Родіон Мірошник. Ця партія, попереджав Казанський, має стати "партією влади" в підконтрольному бойовикам анклаві Луганської області. "Якщо вдасться домовитися з Україною про входження "ЛНР" на правах автономії, то і у всеукраїнських виборах ця партія Єфремова братиме участь теж", - припускав Казанський. Свій прогноз щодо повернення колишнього впливового "регіонала" днями озвучив політолог Тарас Загородній. За його словами, після провалу справи проти Єфремова він піде на вибори по Луганську і переможе. Адже й досі має там вплив. Якщо ж вірити у версію, викладену у "Дзеркалі тижня" журналістом Сергієм Рахманіним (хоча вона і малоймовірна), особи на кшталт Єфремова, Клюєвих та їм подібних отримують чудову нагоду повернутися до влади на Донбасі. Причому під фанфари. Та ще й понісши мінімальні фінансові збитки через війну.

Якщо влада вважає, що замінити Плотницького на Єфремова, а Захарченка на Клюєва (навіщось же йому дали втекти!) - це перемога, бо вони переговороздатні на відміну від ватажків бойовиків, то це дуже слизький шлях. І коли Банкова хоче, щоб зміни до Конституції у частині децентралізації отримали восени підтримку 300 голосів, Генпрокуратура має продемонструвати, що вороття в політику для таких як Єфремов не може бути в принципі, що "договорняки" не пройдуть. Інакше зміни до Конституції будуть провалені. А який у них сенс, коли жоден з "потрібних" людей не сів. Більш того, у їхніх послугах знову зацікавлені.