Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Коли у Києві з’являться «нафтові» огірки з-під Глевахи

Вторник, 9 Июня 2015, 23:55
Пожежа на нафтобазі БРСМ породила значну кількість мотивованих страхів, але ще більшу кількість панічних страшилок, які завдають більше шкоди, аніж сморід диму

Фото: УНИАН

Мер Києва Віталій Кличко заявив, що дослідження атмосферного повітря, які проводять в Києві, показують, що вміст у ньому речовин, що утворюються в процесах горіння, перевищує гранично допустимі концентрації. У перекладі на нормальну мову це означає, що в повітрі смердить горілим. Київська влада вирішила моніторити атмосферне повітря. І це добре, нарешті в КМДА зрозуміють, що вміст шкідливих речовин у повітрі столиці давно перевищує норми. Також добре, що Кличко розпорядився поливати вулиці. Влітку це необхідно робити і без наслідків пожеж.

Піклування столичної влади про городян - це взагалі-то непогано. Навіть якщо із запізненням на добу. Залишилося проконтролювати, як поливатимуть вулиці і зелені зони. Значно гірше, коли з'являються "екологи" з апокаліптичними прогнозами. Іноді здається, що екологи, захисники тварин і прав людини - найкращі професії в світі. Можна всіх звинувачувати з розумним виглядом обличчя. Один такий фахівець напророкував, що через пожежу місцеві мешканці частіше хворітимуть на онкологічні хвороби, особливо на рак легень. Що після таких прогнозів робити селянам? Лишається продавати за безцінь недешеву, прямо скажемо, землю, і розбігатися хто куди. До речі, під час недавньої пожежі в Чорнобильській пущі такі само екологи розповідали, що коли хмара диму піде на Київ, всім буде лихо. Очікувано, що завтра-післязавтра піде поголос, що городина з-під Глевахи отруйна, що в "нафтових" огірках формальдегіди чи ще якась хімічна зараза і їсти їх неможна. Така страшилка відбере заробіток у селян.

Ніхто не каже, що пожежа на нафтобазі не завдала екологічної шкоди. Звісно завдала. І евакуювати звідти людей треба було все ж трохи раніше. Нині ж необхідно надати поради, як жити на цій та суміжних територіях далі. Але перебільшувати наслідки також неприпустимо. Бо посіяна сьогодні паніка матиме відголоски завтра. І на базарі у кожного дядька з села питатимуть: "А чи не з Глевахи ви приїхали?". Як колись питали, чи не з Чорнобиля. Не в тому плані, що там є відома лікарня для психів і алкоголіків, а тому що боятимуться купляти в того дядька овочі, фрукти, молоко і м'ясо.