Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Коломойський має вихід для себе, Порошенка та України

Вторник, 24 Марта 2015, 12:10
Ігор Коломойський може запропонувати Петру Порошенку угоду, до якої він вдався за часів Януковича

Фото: depo.ua

У війні з президентом Петром Порошенком олігарх Ігор Коломойський цілком може вдатися не до агресивного сценарію "пасивної оборони", який передбачає розхитування ситуації в Одесі та Харкові, ставлячи під удар мир в цих великих та надважливих містах, а запропонувати полюбовне вирішення конфлікту з власним відходом від активного політичного життя.

Така версія виглядає цілком імовірною, вважає depo.ua. Принаймні, загальний настрій в найближчому оточенні Коломойського цілком відповідає можливості подібного розвитку подій.

Так, вчора ввечері нардеп з найближчого оточення Коломойського Леонід Філатов, не особливо добираючи слів, написав у "Фейсбуці": "А быть может, собрать нах@й все эти папки, сорвать со стен эти карты и у@бать нах@уй в Израиль? Не шантаж. Просто человеческое".

Отже, Коломойський може запропонувати Порошенку наступний варіант вирішення конфлікту. Він подає заяву про відставку з поста губернатора, публічно заявляє, що не хоче розхитувати ситуацію і виїжджає з країни кудись у Швейцарію чи той же Ізраїль, відходячи від активної політичної гри та ведучі тихе життя простого бізнесмена. Також у відставку подають заступники Коломойського та одеський губернатор Ігор Палиця.

Натомість, президент має гарантувати олігарху, що не чіпатиме його активи, контроль над "Укрнафтою" вони ділитимуть на паритетних засадах, "Приватбанк" не націоналізувується та припиняється переслідування наближених до Ігоря Валерійовича окремих осіб. Власне йдеться, перш за все про Геннадія Корбана, Святослава Олійника та Андрія Денисенка, які є фігурантами справи про вбивство офіцера СБУ.

Очевидно, що подальше розпалювання війни несе величезні ризики, як для держави загалом, так і для бізнесу Коломойського і обидва гравці це прекрасно розуміють. Гарантом же цієї джентельменської угоди має виступити США

Чи пристане Порошенко на цю пропозицію? Поки що це питання відкрите, але такий сценарій цілком може задовольнити всіх. Порошенко отримує певну перемогу, відсторонивши олігарха від управління державою, та отримавши можливість без спротиву з його боку перебирати управління в Дніпропетровську та Одесі до власних рук. У свою чергу Коломойський зберігає усі бізнес-активи і отримає гарантії спокійної роботи своєї бізнес-імперії та гарантії недоторканості для себе та найближчих людей. Що стосується грандіозних "реприватизаційних" планів Коломоського щодо бізнесів Фірташа, Ахметова, Пінчука, то тут він продовжить діяти через своїх друзів та партнерів. Наприклад, того ж Суркіса, який вже відкрив "другий фронт" проти Ахметова.

Очевидно, що подальше розпалювання війни несе величезні ризики, як для держави загалом, так і для бізнесу Коломойського і обидва гравці це прекрасно розуміють. Гарантом же цієї джентельменської угоди має виступити США, адже, недаремно американський посол Паєтт вже втрутився у конфлікт.

В той же час, якщо "перемир'я" на таких умовах буде укладено, то у Коломойського з'явиться шанс з часом повернути втрачений вплив. Але для цього Ігорю Валерійовичу доведеться вступати в серйозну політичну гру з прицілом, як мінімум, на майбутнє прем'єрство. Для цього, відсидівшись певний час в еміграціях, потрібно буде створювати власну партію та брати участь у виборах, аби отримати виборну посаду, наприклад Дніпропетровського міського голови.

Якщо ж Коломойський вирішить залишатися бізнесменом, для якого політика - це лише інструмент підтримки власного бізнесу, то Ігоря Валерійовича чекатиме доля іншого олігарха - Ріната Ахметова, який дуже швидко з однієї з найвпливовіших людей у країні перетворився на майже порожнє місце.

Источник: Depo.ua