Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Коломойський втратив іще один обласний центр

Понедельник, 12 Октября 2015, 16:48
У ніч з 10 на 11 жовтня міська територіальна виборча комісія ухвалила рішення зняти з виборчих перегонів весь список "Партії вільних демократів". Це рішення відкриває шлях до перемоги на мерських виборах висуванцю «Солідарності» Олександру Радуцькому

Сергій Одарич. Фото: provce.ck.ua

За даними "ДС", причиною зняття з перегонів партії Сергія Одарича стала помилка самої партії. У документах 12 її кандидатів були встановлені помилки, суд постановив вирішити питання щодо реєстрації кандидатів з урахуванням виправлених недоліків та неточностей. Але, як вказують в ТВК, жоден представник партії "Вільних демократів" не звернувся до міської ТВК з метою виправити ці неточності. "Законом не передбачено, що комісія може включати або виключати людей зі списку. Нас було "затиснуто" в терміни, в які комісія повинна була вирішити це питання. І так як комісія не може ні зареєструвати, ні відмовити 12-тьом кандидатам з партії "Вільних демократів", на своєму голосуванні прийняла рішення скасувати першу та другу частини постанови №26 про реєстрацію партії "Вільні демократи"", - заявив заступник голови ТВК Микола Бунякін. За його словами, недолік документів 12-тьох кандидатів - це недолік усього списку, а виокремлювати когось із кандидатів нелогічно. "Комісія розглядала багато пропозицій, в тому числі і зареєструвати 12-тьох осіб від партії. Але не було підтримано цю пропозицію", - сказав Бунякін.

У Черкасах підозрюють, що помилкою "Вільних демократів" просто скористалися, знайшовши зачіпку, щоб не пустити їх на вибори. Це називають помстою Одаричу за відмову йти пліч-о-пліч з "БПП-Солідарність"

Якщо вірити ТВК, юридичне прикриття комісія собі забезпечила. Але є ще й політичний бік. Його прокоментував сам Одарич. "Таємно, вночі зібралася міська виборча комісія частиною свого складу і вирішила зняти з виборів увесь список Партії вільних демократів... Не віриться, що після Майдану таке знову буде повторюватися", - написав він у соцмережах. У партії пообіцяли судитися, втім мало хто вірить, що судове рішення буде на користь "Вільних демократів". Окремо ображений Одарич звернувся з листом до Генпрокурора Віктора Шокіна.

У Черкасах підозрюють, що помилкою "Вільних демократів" просто скористалися, знайшовши зачіпку, щоб не пустити їх на вибори. Це називають помстою Одаричу за відмову йти пліч-о-пліч з "БПП-Солідарність". У вересні він висловив свою вимогу до президентської партії - прибрати зі списків одіозних людей. Тим самим Одарич фактично не лише відмовився дружити з "БПП", але й звернув увагу черкащан на чистоту лав президентської партії. Нагадаємо, у березні минулого року один із депутатів Черкаської народної ради заявив, що нинішній висуванець "Солідарності" на мери, секретар міськради Олександр Радуцький начебто має погашені судимості. Нічого кримінального у наявності погашених судимостей немає, але після Януковича до цього питання виборці ставляться дуже обережно. 

В цій історії є ще один момент. "Вільні демократи" не перші, у кого виникають проблеми з реєстрацією, проте на фоні розпуску низки виборчкомів, які блокували реєстрацію кандидатів від "Опоблоку", відсторонення партії Одарича виглядає дуже дивно. Але лише на перший погляд, адже "ПДВ" та її лідера пов'язують з "приватівцями" Ігоря Коломойського. Тому не допуск "Вільних демократів" може означати, що Коломойський втратив вплив на ще один обласний центр.