Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Коломойський забере на виборах голоси Коломойського

Понедельник, 14 Сентября 2015, 19:10
Спільний похід Правого сектору і «Свободи» на місцеві вибори приведе до остаточної маргіналізації правого руху в Україні

Фото: antikor.com.ua

Керівництво партій "Свободи" та Правого сектору досягнули попередніх домовленостей про спільний похід на місцеві вибори. Відповідно до цієї угоди представники політичної сили Дмитра Яроша отримають місця у виборчих списках організації Олега Тягнибока. Для "Свободи" така співпраця може стати свіжою кров"ю, яка дозволить освіжити дискредитований проект та створити ілюзію об"єднання правих сил. Що ж стосується ПС, то для команди Яроша такий маневр може суттєво пришвидшити розпад і без того проблемної структури партії та привести до її маргіналізації. Крім того, посилення "Свободи" активістами ПС здатне негативно вплинути на електоральні перспективи нової "партії війни" - "Укроп", на яку покладає великі надії її спонсор Ігор Коломойський.

Про те, що Правий сектор не братиме самостійної участі в майбутніх місцевих виборах, керівництво організації заявило ще в середині літа. І тоді такий хід партії, яку пов"язують з командою Приват, виглядав цілком логічним. Адже Коломойський і ко вже запустили свій новий проект – "Укроп", відтак червоно-чорні просто втратили своє політичне значення і були відправлені в запас. Однак зараз ситуація змінилася і тепер окремі представники ПС зможуть поборотися за депутатські мандати місцевих рад. За даними "ДС" це може бути пов"язано з локальними домовленостями між лідерами регіональних осередків ПС та керівництвом "Свободи". За іншою версією, відповідні домовленості були досягнуті на рівні основного спонсора "свободівців" і екс-депутата Ігоря Кривецького та штабу Коломойського.

Для "Свободи" така дружба з ПС цілком вигідна, адже тепер Олег Тягнибок зможе розповідати, що саме його політична сила стала центром об"єднання правих сил України. І як піар-хід, відповідні агітаційні заготовки виглядатимуть цілком привабливо

Для "Свободи" така дружба з ПС цілком вигідна, адже тепер Олег Тягнибок зможе розповідати, що саме його політична сила стала центром об"єднання правих сил України. І як піар-хід, відповідні агітаційні заготовки виглядатимуть цілком привабливо. Хоча є великі сумніви щодо того, чи приверне це нових виборців до організації, в якій вже багато хто розчарувався і перейшов до фан-клубів інших партій, в тому числі і ПС. Але, цілком можливо, що така співпраця дозволить "свободівцям" принаймні зберегти своє представництво в міських та обласних радах західних та деяких центральних регіонів.

Якщо електоральний вітер на майбутніх виборах подує саме в цьому напрямку, то тоді першою, хто постраждає від союзу "Свободи" та ПС стане партія "Укроп". Адже риторика нового проекту Коломойського та політсили Тягнибока зараз дуже подібна. Особливо це стосується вирішення військових питань та ставлення до пропрезидентських сил. Але якщо говорити про західні та деякі центральні регіони, то для місцевих виборців "Свобода" залишається своєю, в той час, як "Укроп" - це щось нове і не до кінця зрозуміле. Особливо зважаючи на скандальність персони її головного спонсора Ігоря Коломойського.  

Тому, якщо "дніпропетровські" хотіли на цих виборах "злити" Правий сектор, то в них це наразі виходить дуже добре. Але погоджене ними посилення "Свободи" може створити їх новому дітищу проблеми на виборах в місцеві органи самоврядування.