Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Кому потрібна карнавальна бійка на гей-параді

Суббота, 6 Июня 2015, 14:10
В Україні середньоєвропейський показник геїв – 2,5%. Приблизно такий само в Європі і показник ультраправих. Чому через якихось 5% стільки галасу?

Фото: dsnews.ua

Сьогодні в Києві "Марш рівності" завершився швидко і відносно невеликою бійкою. Постраждали правоохоронці, геї не встигли навіть злякатися. Учасників "маршу" було від сили сотні три. Ультраправих може трохи більше. Разом з міліціонерами, журналістами і зіваками це дійство зібрало з півтори тисячі чоловік. У Києві мешкає під шість мільйонів люду. Це відповідь на питання про "резонансність" події.

Зараз у коментарях і соцмережах захисники геїв винуватять правих, а праві - геїв та їх лобістів. До кінця дня цей "хохлосрач" зійде нанівець. У вечірніх телепрограмах покажуть бійку на столичній Оболоні і переважна більшість українців зробить абсолютно логічний висновок - і геїв, і хуліганів у балаклавах треба відправити в АТО, нехай там приносять користь суспільству, а не влаштовують клоунаду в мирному Києві. Деякі експерти скажуть: гей-парад - це провокація для ефектної картинки російських ЗМІ. Але будуть праві лише частково, бо в Москві подібні ходи також завершуються тим само. Тому бійка на київському гей-параді - дрібниця у порівнянні з кремлівською пропагандою про "розіп'ятих хлопчиків".

Якщо шукати, кому це було вигідно, то тут, безсумнівно, вигоду отримала третя сила. По-перше, українські геї не надто поширюються про свою сексуальну орієнтацію. Ми про справжніх геїв, а не про тих, хто досить непогано себе почуває спекулюючи на ЛГБТ-проблематиці. В Україні, згідно досліджень, десь 2,5% нетрадиціоналів, у Києві більше, десь відсотків 5%. У столицях будь-якої європейської країни цей показник вищий. Але сьогодні на "марші" ми не побачили ні депутатів Верховної Ради, а там геї є, ні відомих діячів культури і мистецтва. Ці люди не афішують свої сексуальні вподобання. Ось тоді, коли на "Марші рівності" будуть виходити політики-геї, селебріті, ми зможемо сказати, що самі громадяни нетрадиційної орієнтації дійсно хочуть рівності. Поки що навколо цього більше піару і провокацій, аніж правди.

По-друге, тому ж "Правому сектору" від побитих геїв також жодної користі немає. Рейтинг від цього не ростиме, та й показувати себе борцями з 2,5% співгромадян - це дурниця. "Ватників" у нас в рази більше, краще боротися за їхні уми. Сьогоднішня бійка - це одноразова акція. Всі й так знають, що "правосєки" проти геїв, який сенс на цьому знову акцентувати увагу суспільства. Хіба що підтверджувати пропагандистську тезу прокремлівських ЗМІ про ультраправий радикалізм добровольчих батальйонів.

Варто згадати, що саме ці прокремлівські ЗМІ роздмухували навколо гей-параду цілу істерію. Вони попридумували купу фейкових організацій на кшталт "Модний приговор" чи "Реванш", якими лякають суспільство. Ці ж організації, за логікою таких ЗМІ, мали б допомагати "ПС" ганяти геїв. Тепер ці ж ЗМІ репетуватимуть, що українцям Європа не надасть безвізовий режим, бо в нас ультраправі б'ють представників сексменшин.