Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Кремль склав нову казку про льотчицю Савченко

Четверг, 24 Июля 2014, 10:39
Влада Росії придумує «докази страшних злочинів» українських військових на Донбасі в процесі написання прес-релізів

 

Слідчі, які ведуть справу Надії Савченко "знайшли" підтвердження того, що українська "солдат Джейн" причетна до вбивства російських журналістів. Про це повідомляє газета "Комерсант" з посиланням на начальника управління з розслідування злочинів, пов"язаних з застосуванням заборонених засобів та методів ведення війни СК Росії Олександра Дриманова. "Незаперечними доказами", на переконання московського правосуддя, в даному випадку є дані, вилучені з телефону Савченко, а також знайдена при ній звичайна військова карта. Хоча, очевидно, що такі надбання російського слідства не зацікавили б жодного професійного суддю. Але, оскільки у Кремля нічого іншого немає, то доводиться розкручувати навіть такі примітивні факти. Інакше справа солдата, за яку вболівають в Україна та у всьому світі, просто розсиплеться

За даними СК Росії, Савченко наводила вогонь мінометів на журналістів і біженців (без "масового вбивства українськими військовими мирних мешканців" не обходиться жодне повідомлення Москви) по телефону. Її ж вина нібито підтверджена деталізацією дзвінків, зроблених з її мобільного телефону, який був вилучений при затриманні льотчиці вже в Росії. Також, за словами Олександра Дриманова, у Савченко знайшли карту місцевості, розбиту на квадрати, по яким наносився артилерійсько-мінометний вогонь. 

Але, що ці "докази" представляють собою насправді? Абсолютний нуль. Адже, що означає "деталізація дзвінків" Надії Савченко? Тільки те, що в день, коли російські журналісти потрапили під мінометний вогонь, а ще точно не відомо чий саме, наша "солдат Джейн" знаходилась в розташуванні батальйону "Айдар" та тримала зв"язок з іншими бійцями. Якби у російського слідства були роз шифровки її розмови, де Савченко прямо заявляє, що, мовляв, ось там знаходяться журналісти з Росії і їх треба терміново накрити мінами, то, нема сумнівів, що Москва б вже давно їх оприлюднила. Однак, очевидно, що такого не могло бути в принципі. Тому СК і обмежився загальним формулюванням "деталізація дзвінків".

Аргумент про карту, яка розбита на квадрати взагалі абсурдний. Оскільки, навіть люди далекі від військової справи чудово знають, що всі армійські карти розбиті на квадрати. Про це можна дізнатися з фільмів-бойовиків. Ба більше, на квадрати розбиті навіть деякі туристичні карти, що полегшує розрахунок маршруту та відстеження пересування групи. Тобто ми маємо справу вже не стільки з пропагандою, скільки з очевидним кретинізмом.

Те ж саме можна сказати і про чергову заяву того ж Олександра Дриманова про те, що в нього нібито є докази використання нашими військовими фосфорних бомб. За словами цього, без сумніву, "видатного" криміналіста, його управління провело експертизу, яка встановила, що фосфорні заряді були випущені "Національною гвардією з "Градів" по мирному населенню". Таким чином, в одному реченні Дриманов помістив три основні страшилки Кремля. Що дедалі більше нагадує інтернет-меми, якими щедро супроводжує чергову абсурдну заяву Москви українська інтернет-спільнота, ніж на реліз правоохоронної установи.

Зрештою, ніякої експертизи Дриманов не міг проводити в принципі. Адже, по-перше, не вельми зручно проводити експертизи в зоні бойових дій. По-друге, СК Росії точно не отримував на це відповідного дозволу законної влади України. По-третє, якби Москва справді мала якісь докази застосування силами АТО забороненої зброї, то вже давно б оприлюднила.