Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Кремль йде ва-банк

Вторник, 22 Июля 2014, 11:35
Путін наказав терористам ДНР і ЛНР піти на поступки в розслідуванні катастрофи Боїнга, щоб виграти час на укріплення оборони Донецька та Луганська

Прийнята вчора резолюція Ради безпеки ООН щодо авіакатастрофи поблизу Шахтарська стала черговою локальною перемогою Москви. Адже, попри однозначне і різке засудження цього жахливого злочину, в заяві ООН немає жодної згадки про причетність Росії до підтримки терористів, які і збили пасажирський літак. Крім того, на руку Кремлю грає і досягнуте тимчасове перемир'я в зоні падіння Боїнга, адже цю паузу можна використати для підсилення позицій терористів в ключових районах протистояння – Донецька та Луганська. Зафіксовані вночі перекидання техніки та підрозділів найманців з Росії на територію України підтверджують це.  

Про подвійну гру Росії, яка, зрештою, ніколи і не припинялася, в історії з катастрофою пасажирського Боїнга свідчить кілька важливих моментів. По-перше, терористи, які ще два дні тому, особливо не ховаючись, займалися мародерством та знищували докази свого злочину на місці падіння літака, раптово подобрішали. Вони погодились відправити тіла загиблих до Харкова, а чорні скриньки з літака, які є одним з основних доказів у розслідуванні цієї справи, до Малайзії. Хоча, радіти цьому поки рано, адже невдовзі може виявитись, що чорні скриньки були вилучені з якогось іншого повітряного судна. Однак, зараз терористи виступають з позиції сторони, яка йде на компроміс. А, оскільки різка переміна в їх поведінці сталася одразу після звернення Владіміра Путіна, то позитив, так чи інакше, йде і в актив російського президента.

По-друге, бойовики ДНР та ЛНР продовжують здійснювати контрнаступи по всім ключовим напрямкам АТО. Крім того, в Краснодонському районі Луганської області цієї ночі була зафіксована колона військової техніки, яка заїхала на територію України з боку Росії. Що лише підтверджує той факт, що Москва планує використати тимчасове затишшя в окремих зонах АТО для того, щоб підсилити позиції підконтрольних терористів. Основною ж ціллю таких маневрів є максимально можливе укріплення оборони ключових для Росії районів опору українській армії – Донецька та Луганська. Адже, без цих міст ефемерні утворення ДНР та ЛНР не зможуть існувати вже навіть теоретично. Їх здача буде означати остаточний крах проекту Владіміра Путіна в Україні. Тому, демонструючи відступ в ситуації з розслідуванням катастрофи пасажирського літака, російський президент сподівається компенсувати цю вимушену поступку утриманням двох обласних центрів після того, як перемир"я закінчиться. Тоді Москва з позиції сильного зможе знову вимагати від Києва переговорів з терористами.

Протистояти цьому плану можна і треба. Для цього керівництву АТО достатньо посилити зайняті позиції навколо Донецька та Луганська, які вже фактично оточені з усіх сторін. Крім того, спецназ СБУ може використати два тижні номінального миру для проведення точкових зачисток обласних центрів та розширення мереж своєї агентури в цих населених пунктах. Позитивом є те, що Київ в цьому випадку зіграв на випередження, оголосивши припинення боїв в 40-кілометровій зоні навколо місця катастрофи Боїнга ще до прийняття резолюції ООН. Оскільки Донецьк знаходиться за 60 кілометрів від Шахтарська, поблизу якого і впав літак, а Луганськ - ще далі, то ніяких обмежень для подальшого визволення міст у наших військових нема. Тому, основне для керівництва АТО продовжити робити свою справу. Тим більше, що західні партнери точно не будуть проти.