Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Ляшко запускає проект «Зміна влади»

Среда, 4 Марта 2015, 12:35
Лідер «Радикальної партії» лобіює створення спеціальної комісії по імпічменту Президента, створюючи, тим самим, умови для появи в Україні нового політичного цунамі

Фото: УНИАН

Щойно заспокоївшись після вчорашніх мордобоїв у Верховній Раді, Олег Ляшко розпочав новий етап розхитування ситуації в державі. Так, депутат з групою "радикальних" однодумців зареєстрував у парламенті законопроект  "Про спеціальну тимчасову слідчу комісію Верховної Ради України з розслідування справи про усунення Президента України з поста в порядку імпічменту". Як саме має функціонувати така комісія, поки не відомо, оскільки текст законопроекту на сайті Ради наразі відсутній. Однак, сама постановка такого питання на порядок денний Ляшком вже свідчить про те, що це звичайнісінька провокація. З її допомогою "радикали" сподіваються створити в країні атмосферу керованого хаосу. Що лише спростить російській владі організацію нових інформаційних бомбардувань по Києву і створення ілюзії краху нової української влади.

Очевидним є те, що просуваючи закон про імпічмент саме зараз, коли Україна чекає кредиту МВФ та позитивної відповіді від США на прохання надати збройну допомогу, Олег Ляшко сподівається підняти градус нервозності як у владі, так і в суспільстві загалом. Підсилювати цю нервозність буде той факт, що "Радикальна партія" все ще залишається учасником парламентської коаліції. Відтак, пропозиція від номінального союзника президента організувати процедуру його імпічменту буде сприйматися як початок розвалу більшості у Верховній Раді. У всякому разі, російські ЗМІ, а також їх проросійські колеги в Україні при підтримці усіляких "опозиційних блоків" та "українських виборів" зроблять все можливе, щоб ініціатива Ляшка була подана саме в такому світлі.

Для військової машини Кремля, яка продовжує атакувати нашу країну, такий "радикал" є справжнім подарунком, адже формально він представляє владу України і при цьому робить все можливе, щоб максимально її дискредитувати

Відтак дії Олега Ляшка все більше стають схожими на виконання чіткого плану дій по дестабілізації ситуації в Україні, який писався в Москві. Судіть самі. Спочатку проросійські сили організовують міні-пікети підозріло добре організованих пенсіонерів, шахтарів, банківських боржників, які вимагають покращення соціального забезпечення (при тому, що держава вимушена економити на всьому). Інформаційний супровід в Раді їм забезпечував лідер "Радикальної партії". Потім невідомі нікому "батальйонні братства" починають палити шини під Міністерством оборони, пізніше виявляється, що в цій вакханалії беруть участь "айдарівці", якими раніше керував той же Мельничук, якого до Ради також провів головний "радикал" країни. Сам Ляшко вже відмітився при штурмі запорізької міської ради, що стало дуже неприємним прецедентом для і без того слабкого місцевого самоврядування. І тепер от ініціювання імпічменту президента. Для військової машини Кремля, яка продовжує атакувати нашу країну, такий "радикал" є справжнім подарунком, адже формально він представляє владу України і при цьому робить все можливе, щоб максимально її дискредитувати.  

Крім того, свій власний інтерес в просуванні створення комісії по організації процедури імпічменту главі держави, може бути і в самого Ляшка. Це підняття вартості його акцій в парламентській коаліції. Йдеться про те, що лідер "Радикальної партії" останнім часом практично втратив можливість впливати на розробку чи прийняття важливих рішень в Раді. Це було помітно і при голосуванні за нового Генпрокурора, і при внесенні змін до бюджету. Відтак, піднімаючи скандальну тему відставки президента, Ляшко сподівається отримати заповітну "золоту акцію" в Раді. Мовляв, якщо не будете рахуватися з моїми побажаннями при голосуванні за принципові законопроекти, то я буду розігрувати карту імпічменту чи інші скандальні питання. Іншими словами, це банальний шантаж. Але цей шантаж дивним чином збігається з загальною концепцією дестабілізації ситуації в Україні, яку намагається втілювати команда Владіміра Путіна. І Ляшко своїми діями їй тільки підіграє.