Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Люди Авакова зробили цікаву пропозицію ІДІЛ

Среда, 7 Октября 2015, 17:10
Нардеп і радник глави МВС Антон Геращенко своїм дописом у Facebook про «іділівців і їх побратимів в Росії» пробив матрицю російської гібридної війни. Але при цьому поставив у незручне становище нашу державу

Фото: cont.ws

Геращенко зробив допис у соцмережах на межі фолу. "Запрошую всіх у кого є інформація про російських громадян, що беруть участь у неоголошеній війні Росії проти сирійського народу, повідомляти всі відомі Вам дані на сайт "Миротворець", де для цього буде створено окремий розділ "Злочини Путіна в Сирії і на Близькому Сході", - написав він у соцмережах. Це, на думку депутата, допоможе у майбутньому помститися російським військовим, які воюють у Сирії. Помститися за канонами Шаріату.

На цю пропозицію відразу ж відреагували в Міноборони РФ. Там перейшли на особисті образи, прив'язали Геращенка до "фашистів із "Правого сектору", обізвали "Мазепою 2.0" і запропонували присвоїти йому "орден Іуди". Був такий за часів Петра І. На гнів офіційного представника Міноборони РФ Ігоря Кошенкова на диво оперативно відреагував Facebook і забанив сторінку українського депутата. Таке трапляється з цією соцмережею не вперше, хоча сторінки росіян, де пишуть про "укрофашистів", не банять. У мережі Цукерберга колись пояснювали, що, мовляв, їхні модератори сидять не в Росії і що ніякої політики в їх редагуванні немає. Але, схоже, у даному випадку модератори були праві, оскільки ІДІЛ - це терористична організація і добре про неї писати - це моветон.

У скандалі з Геращенком є дві складові. Перша - допис дійсно далекий від адекватності. Тим більше, навіть теоретично оприлюднення на "Миротворці" даних про російських "відпускників" у Сирії нам нічого не дає. Хіба декого з них ідентифікують як учасників війни на Донбасі. Та й то, від цього ми нічого не отримаємо, окрім доказу, що Росія натренувала цих бойовиків під час війни в Україні, а тепер використовує їх в Сирії. До того ж, поки що Росія не почала сухопутну операцію, а пілоти та авіатехніки навряд чи бігали з автоматами по Лугандону. Простіше кажучи, ідентифікувати поки особливо нема кого. А скандал вже є.

Геращенко не просто користувач соцмереж, а народний депутат, держслужбовець високого рангу. Все сказане ним може трактуватися як позиція держави. Точніше, так інтерпретуватися

Друга складова: Геращенко не просто користувач соцмереж, а народний депутат, держслужбовець високого рангу. Все сказане ним може трактуватися як позиція держави. Точніше, так інтерпретуватися. Геращенко дійсно зробив пробоїну в матриці російської гібридної війни, яка нині замінила "ополченців Новоросії" бравими російськими льотчиками в Сирії. Але разом із тим поставив у незручну ситуацію українську владу, адже позиція наших західних партнерів щодо "іділівців" однозначна - терористи і злочинці, а тут наш політик робить цим ізгоям цікаву пропозицію.

Яким може бути вихід із "казусу Геращенка". Перший - держава захищає його від нападок з боку російського Міноборони і наші Міноборони чи МЗС роблять гнівну заяву щодо загиблих мирних жителів в Сирії. Тим більше, що Туреччина вже порахувала, що лише 2 з 57 ударів російської авіації були зроблені по позиціях ІДІЛ. Другий - Геращенко сам віддувається за свій допис. Скоріше так і буде, але головне, щоб радник Авакова у цьому процесі знову не давав рекомендацій "іділівцям".