Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Майдан-3. Чего ждать
Понедельник, 14 Ноября 2016, 21:23
В распоряжении "Деловой столицы" оказалась докладная записка одного из закрытых аналитических центров относительно ситуации с массовыми акциями протеста

В этой записке расписаны три главных сценария возможного развития ситуации в стране. Приводим текст записки полностью, языком оригинала.

Майдан-3 - штучне утворення, яке не має ні соціальної бази, ні реального лідера. І найголовніше, він немає магістральної ідеологеми, яка в 2004 р., вписалася в формулу "Янукович геть, бо нас обманули", а два роки тому звучала: "Янукович геть, ми за Європу".

2. Ідеологеми нинішнього майдану неймовірно розмиті (головний посил - захист вкладників, хоча атака йде на Гонтареву, а паралельно йде мова про тарифи, перевибори парламенту, зняття Насірова і імпічмент президента). Це говорить або про непродуманість кампанії, або, що більш реалістично - це пролонгована історія по довготривалій дестабілізації ситуації.

3. Існує варіант силового бліц-кригу, але цей варіант не передбачає (не гарантує) утримання влади. Тому, він також направлений перш за все на дестабілізацію в довготривалому часі.

4. Події цього і наступного тижня - це пробний камінь, проба на "вошивість влади", наскільки влада перелякається.

5. Нинішня ситуація показує, що на всіх рівнях силовики є доволі слабкими, вони не захищатимуть державу, вони продовжують жити в парадигмі "домовляйся з нами і плати".

Варіанти розвитку подій:

1. Попереду буде два тижні гойдалок, які не завершяться нічим серйозним. Будуть мітинги, невеликі потасовки, але в результаті все ввійде в сонний формат.

2. На майдані будуть в суботу встановлені намети, в низці регіонів будуть захоплені адмінбудівлі, а в Києві будуть невеликі не криваві сутички. Без підтримки киян, які не готові поки підтримувати цю історію, за місяць акція захлинеться.

3. Починаються криваві сутички. Низку приміщень держустанов захоплюють з боєм. Частину будинків чиновників показово грабують. В результаті у нас починається смута на деякий час. В результаті, починаються нові політичні переговори, в яких переможцями стане кілька нових невідомих лідерів.

Найбільш вірогідним є суміш першого і другого варіанту. При цьому, найважливіше, що відразу після стабілізації нічого не зміниться. Система не буде перебудовуватися і вірогідність повторення цієї ситуації в найближчі півроку не нижча 70%.

Третій варіант і його результативність залежить лише від того, наскільки Нацгвардія готова показати жорстку протидію. Якщо МВС дасть слабинку, вірогідність суміші другого і третього варіанту різко зростає.

Спочатку буде зроблено кілька спроб захоплення приміщень, відносно мирних, якщо їх одразу не буде подавлено, вони будуть розростатися за принципом ЛДНР. Тому на цьому етапі все залежить від того, наскільки нинішні радикальні опозиціонери домовилися з поліцією і СБУ, а також наскільки поліція і СБУ є непідкупними.

Больше новостей о политической жизни Украины читайте в рубрике Государство

Loading...