Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

На які поступки Яценюку погодився Порошенко

Понедельник, 28 Июля 2014, 17:43
Умови Яценюка щодо перебування на чолі уряду означають, що прем’єр виграв бій у команди Порошенка. Інтрига у тому, війна чи мир тепер будуть між ними

Уряд повторно внесе на розгляд Верховної Ради законопроекти про зміни до держбюджету та оренду газотранспортної системи без права її продажу. Про це сьогодні заявив прем'єр Арсеній Яценюк. Крім того, він пригрозив депутатам і чиновникам, що Кабмін скасує надбавки по зарплатах в органах державної влади. "Усі народні депутати та члени Кабінету міністрів будуть сидіти на голому окладі. Можете назвати це рішення популістським, але я вважаю його правильним... Тобто у нас буде мінус 400 мільйонів гривень (видатків) по всіх органах державної влади", - наголосив він. Після цього не голосування нардепів за урядові пропозиції будуть трактовані як незгода мандатоносців поділитися з народом своїми кревними.

Отже, з високою долею ймовірності можна говорити, що у четвер парламентарі підтримають всі законодавчі ініціативи Яценюка. Можливо, десь будуть якісь поступки з боку урядовців, але в цілому документи проголосують. Після цього переможні реляції ми почуємо не лише від Арсенія Петровича, але й від Президента Петра Порошенка. Бо буде доказ - постмайданна владна команда знову разом. Так буде в четвер, але питання - що далі, бо на часі - вибори?

Тут є три варіанти. Перший: Порошенко об'єднує Яценюка, Мартиненка, Турчинова, частину нинішніх "батьківщинців" і "ударівців" у свій політпроект - Партія Петра Порошенка "Солідарність". Президенту вкрай важливе таке об'єднання, бо йому необхідна парламентська більшість. Наразі Яценюка та його близьке коло не влаштовує назва - Яценюк не хоче йти в іменний проект  Порошенка. Є й кілька інших нюансів: хто буде першим у списку, хто очолюватиме штаб, скільки місць отримають групи впливу. Є ще один нюанс: після заяви Яценюка про відставку на нього сильно "наїхали" в "УДАРі". І не тільки. Варто згадати закиди на адресу прем'єра від Юрія Луценка, якого називають потенційним керівником "Солідарності". А, отже, і  "умовно першим"  у списку. Всі образи, звісно, можна пробачити. Питання лише у ціні.

Другий варіант: законопроекти уряду проходять, але надалі команди Порошенка і Яценюка діють як ті лебідь, рак і щука. Тоді Арсенія Петровича виштовхують нішу власного політпроекту. Для його розкрутки необхідні кошти й адмінресурс. Прем'єр залишається на посаді, то ж ці два моменти вирішуються. Але є ще один момент - недостатність часу для створення "ефективної виборчої машини".

І, останній варіант. Яценюка й далі будуть виштовхувати до Юлії Тимошенко. Але це не влаштовує прем'єра за всіма параметрами. Бо веде його в опозицію. А там зіркову роль вже давно собі приготувала сама Юлія Володимирівна...