Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Нафтобазу БРСМ «підпалив» Ляшко?

Пятница, 26 Июня 2015, 18:30
Депутат Олександр Онищенко дав розлоге інтерв’ю «Українські правді», в якому вигороджував себе й Шевченка та вішав усіх собак на Яценюка. Це інтерв’ю не матиме жодного ефекту

Фото: УНИАН

У сказаному Онищенком можна знайти багато недоречності і відвертої маніпуляції. Проте "ДС" звернула увагу на три моменти, через які жодного ефекту слова цього депутата не матимуть. Очевидно, він планував отримати ефект бомби, насправді ж вийшло банальне виправдовування олігарха. З надто помітними нотками замовності самого інтерв'ю.

Момент перший: міністерство екології неможливо віддати Ляшку, як про це каже Онищенко. "Почему сейчас такой интерес к Министерству экологии? Да потому, что тот же Яценюк за весь "героїзм", который Ляшко проявляет у него "на службе" - скажем, за выполненные задачи пообещал ему это министерство. А Ляшко этого и не скрывает. Везде говорит: "Это министерство мне пообещали, я теперь туда", - заявив екс-"регіонал". Ляшко може говорити все, що завгодно, але крісло очільника Мінекології, скоріш за все, після звільнення Шевченка виставлять на відкритий конкурс. Не факт, що його не займе фігура, за якою стоїть якась із груп впливу, проте це буде не зараз. Зараз же необхідно зняти напругу. Історія з цим міністром створила неприємний прецедент, коли виявилося, що "Батьківщина" відмовилася від посадовця, який отримав портфель за її квотою. Тому нині всі говоритимуть, що від квотного принципу необхідно відходити. Онищенко навмисно називає прізвище Ляшка, аби показати, які, мовляв, опоненти Шевченка нечемні люди. Підсижують його, капості роблять. Так захисники опального міністра можуть добалакатися до того, що і нафтобазу БРСМ під Києвом Ляшко "підпалив". З цього ж всі неприємності у Шевченка й почалися. Але насправді "радикали" не зможуть отримати Мінекології лише з тієї причини, що це розвалює коаліційні домовленості. На подібне ніхто не піде. І Ляшко в першу чергу.

Щоб закрити свердловину, треба витратити мільйони гривень. Це досить складна технологічна процедура, на яку ніхто із газовидобувників витрачатися не буде

Момент другий: фінансування кампанії Яценюка. Онищенко про свою начебто причетність до цього говорить не вперше. "Когда были выборы в парламент осенью 2014 года, он весь рейтинг "Народного фронта" поднял за счет денег "спонсоров" - таких же бизнесменов, как я. То есть, вы поняли: мы "скидывались" и финансировали его предвыборную кампанию. Зато сегодня мы видим его натуральный рейтинг. Сколько там? Процента 2-3? Вот это то, что Яценюк представляет собой на самом деле", - розповідає депутат. Він і надалі буде про це казати, розуміючи, що до Генпрокуратури його за це не викличуть. Та й "Народний Фронт" щось не поспішає тягати олігарха по судах за дискримінацію партії. Справа в тому, що усі політичні сили розуміють: дати хід цій справі і почати розслідування заяв Онищенка про напівзаконне фінансування однієї з партій означає відкрити ящик Пандори. Слідом за Онищенком можуть піти й інші ображені на владу грошові мішки. Це завершиться банальним політичним шантажем, чого ніхто не допустить.

Момент третій: Онищенко прибідняється, коли каже, що висока рентна плата за користування родовищами вбиває газовий бізнес. Дійсно, ця плата висока з ряду моментів, про які в уряді не завжди договорюють. І згодом цілком імовірно її зменшать. "Сегодня легче закрыть скважину, чем добывать, платить ренту и нести все затраты", - жаліється депутат. Проте це - неправда. Щоб закрити свердловину, треба витратити мільйони гривень. Це досить складна технологічна процедура, на яку ніхто із газовидобувників витрачатися не буде. Також він називає цифру, що видобуток газу через високу ренту впав на мільярд-два. Це також не відповідає дійсності, бо означає, що газ взагалі не видобувається. Але про закриття діючих свердловин повідомлень не було. Вони працюють як і працювали. Тож краще говорити, що у нас ці два мільярди десь розчиняються.

Насамкінець варто зазначити, що проблему з газовиками, які нині мають значний політичний та інформаційний ресурс для відбілювання себе і очорнення влади, необхідно вирішувати переглядом ліцензій на видобуток газу. Простіше кажучи, всі ці компанії, які обслуговували попередні режими, мають піти у небуття. Тоді вони не зможуть звичними способами корумпувати нинішню владу, не зможуть ставити на посади своїх людей.