Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Навіщо дали втекти подільникам Юрія Бойка

Пятница, 9 Октября 2015, 12:20
Брати Кацуби, яких пов’язують з «вишками» Бойка, втекли з країни. Навіть якщо так, то це не заважає прокуратурі засудити їх заочно, а МВС – оголосити втікачів у міжнародний розшук, а не лише в загальноукраїнський

Фото: theinsider.ua

Колишній заступник голови "Нафтогазу" Олександр Кацуба та його брат Сергій Кацуба, яким суд на цьому тижні мав обрати запобіжний захід, виїхали з України. Про це повідомляє Insider з посиланням на джерела в МВС. Наразі місце перебування братів невідоме. Правоохороні органи вирішують питання щодо оголошення їх у міжнародний  розшук. Також повідомляється, що деякі народні депутати намагалися сприяти закриттю кримінальної справи проти Сергія Кацуби. Видання нагадує, що 2 жовтня Печерський районний суд столиці дав згоду на затримання та утримання під вартою братів Кацуб. Їм інкримінують організацію корупційних схем в НАК "Нафтогаз України" за часів президентства Віктора Януковича.

Щодо втечі братів Кацуб є багато запитань, адже історія з утечею Сергія Клюєва мала б чомусь навчити. Якщо їх збиралися арештовувати, то у таких випадках варто було слідкувати за їхнім переміщенням. Крім того, виникає питання, чому не порушено справу проти депутатів, які намагалися сприяти закриттю справи. Натомість маємо ситуацію, коли Кацуби кудись зникли, нардепи, які тиснули на слідство, непокарані, а довести справи проти "газових" братів до суду буде вкрай складно. Проте це можливо, адже у нас існує заочне засудження. Було б тільки бажання посадити. А ось тут є запитання.

У справі "вишок" Бойка окрім самого екс-міністра енергетики фігурують Сергій Кацуба, ще один нардеп від "Опоблоку" Євген Бакулін та низка дрібніших колишніх чиновників. Уявимо, що один із фігурантів таки втік, але ж інші є. А Бойко навіть очолює парламентську фракцію. Що заважає Генпрокуратурі внести до парламенту подання на зняття недоторканості й арешт Бакуліна і Бойка. Голосів за це у сесійній залі вистачить. Це розуміють у ГПУ, тому, очевидно, подання досі немає. Не чути й про арешти тих фігурантів, які не мають депутатської недоторканості.

Тож або всім причетним до "вишок" дали час, щоб утекти, або щоб відкупитися. Варіант, що Бойка і Бакуліна не чіпають, аби не дати "Опоблоку" додаткових нагод заявити про політичні переслідування, від лукавого. Ці персонажі так наслідили, що додаткові пояснення щодо обґрунтованості їх кримінального переслідування не потрібні. А ось відсутність такого викликає купу запитань до Генпрокуратури. Хоча, які там Кацуби, якщо навіть Януковича та його найближче оточення досі не засуджено бодай умовно...