Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Навіщо Кернес вчепився зубами в пам'ятник Леніну

Понедельник, 29 Сентября 2014, 13:12
Відновивши монумент, Кернес отримає його чергове повалення. Не відновить - значить, що він програв одну з найважливіших битв у своєму житті

Фото: golos.ua

Монумент Леніну зіграв з Кернесом злий жарт. Воюючи проти Майдана, він та його друг Добкін, самі того не помічаючи, перетворили цей пам'ятник в один із символів власної безкарності і могутності. Протягом останніх місяців Кернес послідовно кричав, що ніколи не допустить повалення пам'ятника, більше того, він погрожував всім тим, хто цей пам'ятник збирався скидати.

Від моменту повалення монумента до заяви Кернеса про те, що він збирається пам'ятник відновлювати, минуло півдоби. Така довга пауза говорить лише про одне - він насправді не знає, що з цим робити. Хоча у нього є аж два варіанти - відновити монумент, поставити його і чекати, поки його знову скинуть. Другий варіант - проковтнути цю історію і по швидше про неї забути.

Кернесу глибоко плювати на цей пам'ятник і на Леніна. Він веде війну за свою майбутню мерську кампанію

Як поступить Кернес? Існує велика вірогідність, що він піде за першим сценарієм і буде розхитувати човен політичного протистояння в Харкові. Чому? Тому що він політик із найвищим рейтингом недовіри в Харкові. Маючи високий базовий власний рейтинг (до третини виборців можуть за нього проголосувати) він має величезний антирейтинг довіри (більше 60%). Війна йому потрібна, щоб мобілізувати власний електорат і змусити зіграти в гру "голосуй або програєш".

Власне тут ми підходимо до найголовнішого. Кернесу глибоко плювати на цей пам'ятник і на Леніна. Він не воює за те, щоб Харків став красивішим. Він веде війну за свою майбутню мерську кампанію. Звичайно, Ленін не зможе стати наріжним каменем цієї кампанії. Але віньєткою в виборчих перегонах безумовно буде.