Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Навіщо Ляшко підігрує "Опозиційному блоку"

Вторник, 6 Октября 2015, 16:36
Головний "радикал" заявив, що питання особливого статусу тимчасово окупованих територій має вирішуватися на всеукраїнському референдумі. Виникає питання: навіщо Ляшко прокладає для Льовочкіна й Ахметова зручний шлях для повернення на Донбас

Фото з Facebook Олега Ляшка

Після паризької зустрічі у "нормандському форматі" щодо досягнутих там домовленостей виникло багато різночитань. У першу чергу, через заяви, зроблені відразу після зустрічі канцлером Німеччини Ангелою Меркель та президентом Франції Франсуа Олландом. Їх оперативно підхопили вітчизняні політики. Одні заговорили про перемогу, інші - про зраду. Других більше. У тому числі і серед представників коаліції. Не особливо вникаючи в суть досягнутих домовленостей, вони підняли хвилю "пораженчества".

Хоча, насправді, ні про перемогу ні про поразку поки що говорити не доводиться. Ліпше вести мову про те, що ситуація навколо Донбасу нарешті зрушилась з мертвої точки саме через те, що у Путіна закінчилися аргументи і він вже не може підвищувати ставки. Глава РФ отримав потужну антиросійську коаліцію, наробив дурниць у Сирії (відлуння бомбувань ще зачепить громадян Росії) і продовжує їх робити, наражаючись на конфлікти навіть з потенційними економічними партнерами. З тією ж Туреччиною. Нині Росія - вісь зла і щоб Путін не робив, гірше ставатиме громадянам РФ.

Навіщо давати "Опозиційному блоку" та іншим екс-"регіоналам" нагоду для піару. Чому? Тому що подібний референдум розколе українське суспільство, а де розкольницькі теми, там завжди є пожива для усіляких любителів Путіна та русофілів.

Якщо ситуація зрушила з мертвої точки, то це означає, що з'явилися перспективи її вирішення у позитивному для нас ключі. Бойовики вже зрозуміли, що Кремль їх злив. Але за один день чи навіть місяць під повний контроль окуповані території Україна не візьме, потрібен час як для зовнішньої, так і для внутрішньої дипломатії. Внутрішня дипломатія вимагає від політиків не підігравати пристрасті там, де це непотрібно. А заклик до референдуму про статус Донбасу це і є намагання підігріти такі пристрасті. По-перше, тому що ні про який "статус" взагалі мова не йде. А, по-друге, незрозуміло, навіщо давати "Опозиційному блоку" та іншим екс-"регіоналам" нагоду для піару. Чому? Тому що подібний референдум розколе українське суспільство, а де розкольницькі теми, там завжди є пожива для усіляких любителів Путіна та русофілів.

Тому якщо Ляшко чи хтось інший хоче розкручувати референдум по "статусу" Донбасу, то має розуміти наслідки. Крім того, який результат хочуть отримати ініціатори такого референдуму. Щоб українці сказали, що тимчасово окуповані території потрібно "відчепити"? Так цього не скажуть. Тому всі розмови на цю тему всього лише політичні ігри з прицілом на вибори. Поки що місцеві, але якщо певні політичні сили й далі розгойдуватимуть парламент, не виключено, що й дочасні парламентські.

У нас вже був досвід, коли партії йшли на вибори, використовуючи для піару тему референдуму. Свого часу так робив "Опозиційний блок "Не Так!", який просував антинатівський референдум, а минулого року "Батьківщина", яка, навпаки, хотіла референдум про вступ України до НАТО. Тепер, схоже, на порядку денному у декого політтехнологія "референдум про "статус" Донбасу". Дуже, скажемо прямо, вигідна технологія для екс-"регіоналів", які кинуться захищати "жителів Донбасу". І на цьому зароблять собі додаткові рейтинги.