Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Навіщо Міноборони воює з комбатом Семенченком

Суббота, 13 Сентября 2014, 08:40
Учора стало відомо, що суд відпустив під зобов’язання терориста «Топаза». На цьому фоні війна влади з комбатом «Донбасу» виглядає повним ідіотизмом

На сторінці прес-центру АТО з'явилося відеозвернення  головного старшини ЗСУ, прапорщика Олександра Косинського, який пожалівся на неправильне висвітлення в ЗМІ подій у зоні АТО. За словами військового, Лисичанськ брала в основному 95 бригада десанту, а за нею вже зайшов батальйон "Донбас". У новинах усі заслуги були приписані "Донбасу". Ще прапорщика здивувало, що перемоги приписуються Нацгвардії або добровольцям. Якими керують люди без військового досвіду.

Власне, поява цього відео на сторінці прес-центру АТО зрозуміла: нині триває розслідування подій під Іловайськом. Добровольчі батальйони, головним спікером яких виступає саме комбат "Донбасу" Семен Семенченко, оголосили свої претензії до Міноборони й Генштабу ще задовго до повного оточення армійців і добровольців під Іловайськом. Звісно, керівництву Міністерства оборони навряд чи могли сподобатися пікети з вимогами прислухатися до Семенченка. І те, що проти нього зараз розгорнуто інформаційну кампанію, не дивує. Вочевидь, результатом слідства можуть стати обвинувачення самих добровольців у тому, що до котла вони потрапили через власну розхлябаність та недисциплінованість. Проблема обвинувачів тільки в тому, що в Іловайському котлі опинилися і вояки ЗСУ, і гвардійці. То ж звалити все на Семенченка й інших комбатів не вийде. Хоча в цій країні після виправдання Генпрокуратурою Михайла Добкіна і звільнення судом терориста Ігната Кромського, більш відомого завдяки поганялу "Топаз", вже нічому не дивуєшся.

Кампанія проти Семенченка залишає багато запитань до її ініціаторів. Перше - навіщо "мочити" розкрученого комбата. Напрошується проста відповідь: він йде на вибори із партією мера Львова Садового "Самопоміч" і, очевидно, допомагатиме Ігорю Коломойському нейтралізувати опонентів. Про це "ДС" днями писала. Якщо причина в цьому, тоді можна допустити, що атака на Семенченка - це й атака на Коломойського та його команду. Останнім часом дніпропетровці сварилися з багатьма. Крім Президента. Діставалося від них і Міноборони. Саме за Іловайський котел. Як розповів у вчорашньому ефірі Шустера журналіст Юрій Бутусов, про проблеми під Іловайськом військове відомство повідомляли Коломойський, Корбан, Турчинов. А Семенченко про це писав у соцмережах і закликав зреагувати з телеекранів. Врешті решт ми отримали страшну трагедію, винних у якій варто встановити і покарати. У чому є великі сумніви. Знову ж таки, згадуємо про "безневинного беркута" Добкіна.

Друге. Атака на Семенченка й добровольців може бути банальною спробою Міноборони перекинути провину на інших. Мовляв, там і Нацгвардія була, а вона підпорядковується МВС. Чим ширшим стає коло винних, тим важче встановити істину. І тим довше триватиме слідство. Якщо злочини на Майдані розслідуються вже сім місяців і ніхто не сів, то події під Іловайськом можна розслідувати роками.

І, останнє. Семенченка нині звинувачують не лише в Міноборони та в прес-центрі АТО. Тут можна згадати й інтерв'ю керівника волонтерської мережі "Крила Фенікса" Юрія Бірюкова, і прес-конференцію декількох бійців "Донбасу", які бруднили свого командира. Ми не будемо говорити, що Семенченко святий чи великий стратег. Але що точно можна стверджувати, - у виведенні на час парламентської кампанії цього яскравого спікера з пулу цікавих медіа-персон зацікавлені не лише в Міноборони. Тому майже зі стовідсотковою впевненістю можна стверджувати, що комбат "Донбасу" скоро зникне з телеекранів (окрім тих, до яких мають стосунок "приватівці"), а друковані та інтернет-ЗМІ писатимуть про нього як про фігуру, яка не стільки воює, скільки просто піариться.