Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Навіщо Москаль прогнав себе з Закарпаття

Четверг, 5 Ноября 2015, 12:04
Голова Закарпатської ОДА розуміє, що нічого зробити в очолюваному ним регіоні не може. Через це відставка виглядає найкращим варіантом продовження його кар’єри

Фото: stanislavske.tv

Варто нагадати, за яких умов Геннадій Москаль прийшов на посаду керівника Закарпаття: 15 липня його перевели сюди з Луганщини після стрілянини в Мукачевому. Тоді казали, що лише Москаль з його жорсткими методами керівництва ладен навести порядок у вотчині Балог, Гелетеїв і Ланьо, ладен перемогти корупцію на митниці і тому подібне. Слід визнати, що після появи нового губернатора на Закарпатті дійсно взялися за контрабандистів. Проте десь за місяць все потроху затихло. За повідомленням ЗМІ, від літа у Закарпатській обласній прокуратурі жодного нового розслідування не проводиться. Там кажуть: ще до стрілянини попалися "на гарячому" двоє прикордонників і четверо митників. Їхні справи у суді, але жоден не заарештований - за них внесли заставу. В СБУ пояснюють: затримані за мукачівські події є, але їх не афішують.

Можна стверджувати, що Москаль на Закарпатті нічого не змінив. Проте він не мав реального впливу ні на митницю, ні на прокуратуру. На відміну від очільника Одещини Михайла Саакашвілі, Москалеві повного карт-бланшу Київ не дав. Попервах із силових структур області і митниці звільнили кількох осіб, але кардинального перезавантаження ніхто робити не збирався. То ж голові регіону довелося покладатися лише на себе. На його попередній роботі, на Луганщині, теж було важко, але там держава хоча б не заважала.

Усі розмови на тему "Москаль прийде - порядок наведе" так розмовами і завершилися.І той, хто прийде на заміну Москалю, або стане частиною цієї порочної системи, або його просто "з'їдять"

Підсумок діяльності глави ОДА частково відображають результати виборів до обласної ради Закарпаття. "Блок Порошенка" посів на виборах друге місце, а перше - балогівський "Єдиний центр". Це означає, що родина Балог і далі контролює Закарпаття. Друге місце, звісно, не провал, проте склад облради для президентської партії і Києва взагалі досить неоднозначний. Утім чи лише Москаль винен у таких результатах. Він не мав фінансового ресурсу для війни з Балогами, Ланьо, Андріївим. Тому й не дивно, що усі розмови на тему "Москаль прийде - порядок наведе" так розмовами і завершилися. Закарпаття, як повелося з часів Кучми, залишається вотчиною декількох кланів, які і далі сидять на потоках. І той, хто прийде на заміну Москалю, або стане частиною цієї порочної системи, або його просто "з'їдять".

Із Закарпаття повідомили, що Ген Генич - у відпустці, а не у відставці. Відставку нібито не прийняв Президент. Але коли чиновник такого рівня як голова ОДА з доброго дива посеред осені йде у відпустку, найімовірніше, що на нинішню посаду він вже не повернеться. Подейкують, що він очолить столичну міліцію, а йде з посади нібито через конфлікт з керівником закарпатського осередку "БПП - Солідарність", народним депутатом Валерієм Пацканом. Натомість джерела в партії конфлікт спростовують. Вони зауважують, що вплив Пацкана на регіон у порівнянні з впливом представників кланів дуже малий. То ж ділити йому з головою ОДА просто нічого.

Ближчою до істини виглядає та версія, що Москаль, по-перше, розуміючи, що нічого змінити на Закарпатті він не зможе, не хоче спалювати свій рейтинг і через це покидає край Балог і Ланьо; по-друге, ще не факт, що він змінить Терещука на посаді головного міліціонера Києва. Москаль може повернутися до парламенту в разі дочасних виборів, про які зараз не говорить лише лінивий, або на довиборах. Найближчі довибори мають відбутися на мажоритарному окрузі №23 на Волині, який звільнився після смерті Ігоря Єремєєва. Там, скоріш за все, балотуватиметься "укроп" Ігор Палиця. Конкурентом йому від партії влади можуть відправити Москаля. Геннадію Геннадійовичу не звикати до ролі чиновника "куди пошлють".