Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Навіщо Мусію судитися з Яценюком

Понедельник, 3 Ноября 2014, 20:00
Екс-керівник МОЗ вирішив розміняти перспективну кар’єру депутата-правдолюбця на безперспективну помсту?

Фото: ipress.ua

Колишній міністр охорони здоров'я Олег Мусій оскаржив своє відсторонення від посади у суді. Без п'яти хвилин депутат вважає, що прем'єр Арсеній Яценюк порушив норми Конституції, підписавши розпорядження, через яке у Мусія відібрали портфеля. Тобто, ми можемо отримати ситуацію, коли суд поновить екс-главу МОЗ на посаді, але назад до міністерства він не повернеться.

По-перше, у цьому нині не зацікавлена жодна із політичних сил, адже якійсь із них відійде квота МОЗ. Як повідомляли ЗМІ, головною в Мінздоров'я може стати Ольга Богомолець, яка обиралася до ВР за списком "Блоку Порошенка". Але якщо міністерська посада дістанеться не їй, то вже точно не Мусію.

По-друге, коли суд визнає, що Яценюк порушив Конституцію, тоді виникає запитання: хто може стояти за спиною Мусія, штовхаючи його на помсту. Цей хтось точно не входить до клубу шанувальників Арсенія Петровича. І навряд чи є членом президентської команди. Де може й не дуже бажають бачити Яценюка прем'єром, проте значно більше не хочуть повторити міжусобиці 2005-го року. Однак варто згадати, що головний урядник звертався до Генпрокуратури, аби та розслідувала бездіяльність МОЗу. Щось про результати розслідування нічого не чути.

Рано чи пізно перед депутатом Мусієм, якого вочевидь до коаліції тепер не візьмуть, постане питання вибору: він з партіями Майдану чи сам по собі

По-третє, варто згадати, що стало причиною звільнення Мусія. Прем'єр у гніві звинуватив міністра та його заступника Салютіна (його взагалі звільнили) у зволіканні з тендерними закупівлями ліків. Скільки б Мусій не розповідав про незаконність його відсторонення, проблема з ліками була і винний у цьому МОЗ. Ця проблема виникла через те, що міністр ніби й намагався знищити схеми часів попередниці Раїси Богатирьової, але натомість не зміг запропонувати прозорої і дієвої процедури закупівель. Таке враження, що Мусій вісім місяців змагався з вітряками, замість того, щоб реформувати медицину і вимести корупцію з МОЗ. Звісно, йому заважали. У міністра було два варіанти: йти проти течії чи пливти за нею. То ж чи потрібне нашій медицині повернення до МОЗу чиновника, який вагався з вибором? Хоча, звісно, цей аспект до судового позову Мусія стосунку не має.

По-четверте, замість судитися майбутньому депутату варто розглянути можливість роботи у профільному комітеті, де можна постійно критикувати уряд та своє колишнє міністерство за повернення старих схем. Але є нюанс: подібну критику радо підтримають опозиціонери. Тому рано чи пізно перед депутатом Мусієм, якого вочевидь до коаліції тепер не візьмуть, постане питання вибору: він з партіями Майдану чи сам по собі.

І, останнє. Історії вже відомий факт, коли високий державний чиновник повернув собі посаду через суд, але так і не отримав її. У 2006-му році Євген Жовтяк був звільнений тодішнім президентом Віктором Ющенком з посади голови Київської ОДА. Він 10 місяців судився і врешті-решт виграв. Отримавши моральну сатисфакцію, крісло собі Жовтяк повернув на 0,00 секунд. 27 квітня 2007-го року Ющенко своїм указом першим пунктом поновив чиновника, а другим звільнив за порушення законів України. Дуже, скажемо так, негарна мотивація для звільнення...