Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Навіщо Парасюк спровокував бійку в парламенті

Четверг, 4 Декабря 2014, 20:15
Кулачні бої очікували ще в перший день роботи ВР. Тоді бійки не дочекалися. Вона сталася сьогодні. При цьому екс-«регіонали» виявилися сторонніми спостерігачами

Володимир Парасюк, який став знаменитим після виступу на Майдані 21 лютого, згодом перетворився у телезірку. Хлопець, який ріже правду-матку, був і є частим гостем у різноманітних ток-шоу. Він, як то кажуть, рейтинговий спікер. Коли "сотник Володя" пішов у депутати, у багатьох виникло питання: а хто дає йому гроші? Харазматичний Парасюк - це гарне капіталовкладення. Адже має талант говорити те, що хочуть почути виборці. З'явилися припущення, що у потраплянні Парасюка до ВР міг бути зацікавлений Ігор Коломойський. Він любить яскравих медійних персонажів. Можливо тому нині цей депутат опинився у друзях з Бориславом Березою, Дмитром Ярошем, Борисом Філатовим.

Але мова власне не про це. Сьогодні Парасюк забезпечив ефектну картинку для телеканалів - і для "плюсів", і для "Лайф ньюз". Бійка сталася не між опозиціонерами та провладними депутатами, як мало б відбутися за законами жанру. Поконфліктували обранці, пов'язані з Майданом. Кращого сценарію для російського агітпропу не можна було й уявити. Чи розумів Парасюк, кому підіграє, коли надмірно виявляв свої емоції? Сподіваємося, що його поведінка - лише гра на камери і згодом він стане більш врівноваженим та розсудливішим.

Поконфліктували обранці, пов'язані з Майданом. Кращого сценарію для російського агітпропу не можна було й уявити

"Сотник Володя" пояснив свої дії тим, що спікер, повідомляючи про голосування за склад комітетів, не оголосив пропозицію щодо виключення з керівних посад у комітетах тих, хто голосував за драконівські закони 16 січня. Жодного керівного портфеля екс-"регіонали" не отримали і махати кулаками сенсу не було. Так, десятеро з них будуть заступниками.

У цьому питанні є дві правди. Перша - Парасюка. Друга - парламент має нарешті зайнятися законотворчою діяльністю. Для цього повинні запрацювати комітети. Ці вибори відбулися за змішаною системою, яка дала можливість потрапити до ВР десяткам колишніх "регіоналів". За них голосували виборці, як голосували і за Парасюка. Поганих чи хороших виборців не буває. Виборець завжди правий. Сказати "хлопці! Ми вам нічого не дамо, бо ви були посіпаками Януковича", звісно можна. Але навіщо посилювати штиками фракцію Льовочкіна-Ахметова, куди можуть повтікати ображені. Невже це у планах Коломойського? Сумнівно...