Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Чому потрібен новий закон про Донбас

Вторник, 4 Ноября 2014, 00:20
Діючий закон про статус деяких районів Донбасу скасують, новий приймуть. Ці пропозиції, озвучені Президентом, дехто чомусь сприйняв скептично

Фото: novayagazeta.ru

"Проведення псевдовиборів торпедувало закон і різко загострило ситуацію на Донбасі. Ті широкі повноваження, які передбачав закон, ми готові надавати лише легітимно обраним органам місцевого самоврядування. А не бандитам, які самі себе вінчають на царство", - сказав у своєму зверненні Президент. За його словами, "ми готові будемо ухвалити новий закон - при поверненні всіх сторін до виконання Мінського протоколу. У разі припинення вогню, створення буферної зони, встановлення контролю за кордоном. І зрозумілих кроків, які б означали задній хід бойовиків у питанні про так звані вибори 2 листопада. "Новий закон передбачатиме чіткі межі районів з особливим порядком місцевого самоврядування у чіткій відповідності з Мінськими домовленостями. І бюджетну децентралізацію, яка зніме подразливе питання, хто ж кого годує. Вона дозволить цим районам самим на основі власних ресурсів відповідати за своє фінансування. Кожному - по труду", - зазначив Петро Порошенко.

Отже, після "псевдовиборів" на окупованих територіях Україна та її світові партнери отримали нові виклики. Трагіфарс, влаштований терористами 2 листопада, був визнаний Росією, яка за своїми повадками дедалі більше стає схожою до гітлерівської Німеччини. І голосування населення (громадянами цю біомасу назвати важко) в обмін на 3 кг капусти, моркви й картоплі, й подальші неадекватні дії Кремля, змушують Київ переглянути своє ставлення до того, що сталося цієї неділі та якось формалізувати стосунки з цим... важко його якось назвати, утворенням на сході. Бо, по-перше, там залишилися свідомі українці, які з тих або інших причин не змогли виїхати, і Києву необхідно дати сигнал, що патріотів у біді не залишать. У Великій Україні на них чекають. По-друге, всі, хто брав участь у голосуванні, мають відчути на собі, що означає бути зрадниками. Віднині Україна їх годувати не буде і про фінансування Києвом соціалки вони можуть забути. Їх годуватимуть Захарченко з Плотницьким та Путін з Гіркіним. Очевидно, у новому законі буде чітко прописано й умови поставок енергоресурсів та продукції українських виробників у цю чорну діру. Принаймні без цього Україна й далі годуватиме Донбас, а в якості подяки жителі цих земель тикатимуть нам дулі.

Яким точно буде переглянутий план дій поки сказати важко, але українці точно підтримають наступні кроки влади: погашення окупованими регіонами всіх боргів перед українським бюджетом, постачання туди продуктів за цінами, вищими ніж для внутрішніх споживачів, введення жорсткого режиму перетину кордону з окупованими територіями (реєстрація при в'їзді й отримання спеціального дозволу, згода когось із громадян України прийняти у себе таку особу та нести відповідальність за її дії).         

Ті, хто вважають, що жорсткий сценарій сприятиме замороженню конфлікту, очевидно ще плекають наївні надії на перевиховання людей, які віддавали свої голоси в обмін на їжу. Їх неможливо перевиховати, а лише вилікувати. Для цього необхідний час, жорстка терапія і сувора дієта. Якщо ж ми говоримо про територію Донецької й Луганської областей, то наш суверенітет над нею ніким крім Росії під сумнів не ставиться. Донбас був, є і залишається українським.

Чи можлива тепер ескалація протистояння на сході? Цього виключати неможна. Адже голодні "новороси" вже вимагають від обраної ними "влади" продуктів і грошей. А у терористів є єдиний спосіб закрити їм роти - обстрілами міст і сіл позаганяти невдоволених до підвалів. І далі лякати їх "укропами".