Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Навіщо Садовий повертає Шустера

Среда, 11 Февраля 2015, 12:45
Від цієї п’ятниці в ефірі каналу «24» знову з’явиться ток-шоу Савіка Шустера. Це станеться попри те, що в кінці минулого року власники каналів відмовлялися від цього шоумена

Фото: УНИАН

За інформацією "ДС", після того, як Шустер live зняли з ефірної сітки Першого Національного, між власниками телеканалів існувала негласна домовленість, що політичне ток-шоу литовсько-італійського шоумена в Україні більше виходити не буде. Кажуть, що до цієї домовленості власників підштовхнула дружня порада з Банкової. І справа не особистості пана Шустера, він просто талановитий заробітчанин у чужій країні, а в тому, що державі, яка фактично перебуває в стані неоголошеної війни з боку Росії, розгойдування ситуації всередині зовсім ні до чого. А програму Шустера як медіа-майданчик використовуватимуть різні політики, у тому числі й запеклі противники української позиції в конфлікті з Росією.

У грудні з'явилося повідомлення, що Нацрада з телерадіомовлення видала ліцензію телеканалу Pravda Russian world channel, який належить голові координаційної ради "Студії Савіка Шустера" Павлу Єлізарову. Начебто саме на цей канал і мала переїхати програма. Проте вчора її вихід анонсували на каналі "24". Де вона виходила паралельно з Першим Національним. Цей канал пов'язують з мером Львова і фронтменом "Самопомочі" Андрієм Садовим. Тобто, виходить, що негласна домовленість порушена. Питання: навіщо.

Садовий, як то кажуть, позитивний медіа-персонаж, він подобається багатьом виборцям. Але йому необхідний серйозний інформаційний майданчик. Ним і стане ток-шоу Шустера

По-перше, ток-шоу Шустера коштує недешево і навряд чи у Садового є стільки власних коштів, аби оплатити діяльність цілої студії. А це дає підстави припустити, що грошенят міг підкинути голова Дніпропетровщини Ігор Коломойський, з яким, як відомо, у Садового і "Самопомочі" гарні стосунки. Навіщо Шустер Коломойському? Українці за багато років звикли до програм цього ведучого, вони були досить рейтинговими. Чому б не повернути українцям їх улюблену "мізкодробилку"? Причому з правильними акцентами. Адже на "плюсах" всього не скажеш, а тут - безмежне поле для просування своїх амбітних позицій. Ну, і, заразом, амбітних позицій Садового і "Самопомочі".

По-друге, запуск Шустера на "24-му" потрібен самому Садовому. Місцеві вибори наче ще й нескоро, але до них варто готуватися заздалегідь. Це аксіома. Львівський ZIK, м'яко кажучи, не любить ні Садового, ні Коломойського. Отримавши такий потужний рупор, як Шустер, шанси знову стати мером Львова зростають в рази. Так само як і шанси "Самопомочі" взяти більшість не лише у Львівській міськраді, але й на Львівщині та багато де в Україні. Садовий, як то кажуть, позитивний медіа-персонаж, він подобається багатьом виборцям. Але йому необхідний серйозний інформаційний майданчик. Ним і стане ток-шоу Шустера.

По-третє, у "Самопомочі" є що сказати виборцям, але немає де. Простіше кажучи, для розвитку партії терміново необхідні власні медіа. "24-й" гарний канал, але він позиціонує себе як суто новинний. Таких каналів вистачає. Необхідна родзинка, якою й стане програма Шустера. Де Олег Березюк та інші видатні діячі "Самопомочі" зможуть вільно висловлювати свої (ну і своїх спонсорів) ініціативи і претензії до влади. Ця політсила в парламенті поки що намагається користуватися своєю "золотою акцією". Але це в неї виходить не завжди. Все частіше бачимо розбіжності між позицією переважної більшості коаліціантів і депутатами "Самопомочі". І все видиміше вони виглядають "противсіхами", які ніби в коаліції, а ніби й самі по собі. Така поведінка обов'язково негативно відобразиться на рейтингу партії. Який від п'ятниці рятуватиме Шустер.