Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Навіщо сепаратисти "зламали" сайт ЦВК

Суббота, 25 Октября 2014, 15:45
Повідомлення про втручання в систему виборів є банальною провокацією, спрямованою на дискредитацію парламентської кампанії

Фото: cvk.gov.ua

Сьогодні вранці сепаратистська організація "КіберБеркут" розповсюдила новину про те, що їй вдалося зламати сайт Центральної виборчої комісії. Зокрема, по версії хакерів, було пошкоджено електронну систему підрахунку голосів. Однак, все, на що насправді, виявилися здатними сепаратисти, - це організація банальної DDoS-атаки, яка наразі лише трохи заповільнила роботу інтернет-ресурсу ЦВК. Але, зупинку цього сайту і не потрібна терористам, адже їх головна мета - дискредитація виборів. І такі вкиди інформації, на їх переконання, повинні посіяти серед виборців сумніви, щодо чесності підрахунку голосів за підсумками голосування 26 жовтня.

Власне, те, що сайт ЦВК працює, можна дуже просто переконатися, зайшовши на сторінку ресурсу. Організована ж сепаратистами DDoS-атака, яка дійсно була зафіксована, що підтвердили у Держслужбі спецзв'язку, серйозних проблем адміністраторам сайту не створила. Більше того, в службі заявили, що "це цілком прогнозовано, тому заздалегідь було налагоджено взаємодію ЦВК і Держспецзв'язку з провайдерами, які обслуговують "дзеркала" і канали". Навіщо ж тоді сепаратисти взагалі підняли цю тему напередодні виборів?

Зламати сайт ЦВК, щоб вплинути на підсумкові результати, недостатньо, адже керівники окружних виборчих комісій також мають прямий телефонний зв'язок з Центрвиборчкомом і можуть в будь-який момент уточнити, чи правильні цифри введені в систему

Знайти відповідь на це питання не так вже й складно - це масштабна дискредитація виборчого процесу в Україні, якою влада Росії займається вже кілька тижнів. Власне, в рамках цієї операції завтра, в день голосування, можливі збройні провокації в Донецькій та Луганській області, про що вже писала "ДС". Заявляючи ж про злам сайту ЦВК, терористи, судячи з усього, прагнуть повторити ситуацію другого туру президентських виборів 2004 року. Нагадаємо, тоді, в другому турі виборів, також з'явилося повідомлення про втручання в роботу електронної системи підрахунку голосів. Що збурило суспільство і стало ще одним аргументом на користь проведення третього туру голосування. Очевидно, спрвокувати такий же ефект планують і хакери "КіберБеркуту".

Однак, не варто забувати, що в 2004 році  дані про злам системи ЦВК були не єдиною причиною вибуху протестних настроїв. До цього призвели багаточисельні свідчення по масові фальсифікації виборів у різних регіонах і відповідна доказова база. Тому, сподіватися, що зараз повториться те ж саме, не доводиться. По-перше, тому що президентська команда не буде так підставлятися перед західними кредиторами. По-друге, в демократичному таборі зараз дуже сильна конкуренція і кожна партія слідкуватиме за тим, щоб інша не сфальсифікувала вибори на свою користь. По-третє, адміністративний ресурс зараз не сконцентрований в одних руках, як це було в 2004 році. Тому, організувати масові фальсифікації просто неможливо.

Просто ж зламати сайт ЦВК, щоб вплинути на підсумкові результати, недостатньо, адже керівники окружних виборчих комісій також мають прямий телефонний зв'язок з Центрвиборчкомом і можуть в будь-який момент уточнити, чи правильні цифри введені в систему і навпаки. Звірити цифри на сайті можна і з протоколами ОВК. Крім того, працюватимуть сотні, в тому числі й міжнародних, спостерігачів, які ретельно слідуватимуть за виборчими цифрами.