Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Навіщо Шокін підставився з подругою Тетяни Чорновол

Среда, 12 Августа 2015, 13:45
Справа по Олені Тищенко лише рикошетом ударить по Шокіну і сильно зачепить Президента. А Тищенко, в масовій свідомості, має всі шанси виявитися героєм, бо розповість про свою боротьбу «зі злом», в якій їй заважає прокуратура. Це, таке собі дежавю справи Сакварелідзе

Фото: УНІАН

Генеральний прокурор попросив голову Верховної Ради провести розслідування, чи мала право Олена Тищенко, нинішній керівник управління МВС Україні з питань повернення активів, отриманих незаконним шляхом, займати посаду консультанта комітету з питань оргзлочинності ВР в 2005- 2014 рр.

Більш абсурдного з точки зору права і піару формулювання тяжко навіть придумати. Але давайте про все по порядку. В ефірі телеканалу "Еспресо ТВ" Тищенко сказала, що її юридична фірма працювала в Росії над якимось великим процесом, тобто тим самим вона начебто заявила, що порушила закон про держслужбу. Не треба бути дуже розумним аналітиком, щоб передбачити, - завтра ми отримаємо відповідь від Тищенко, що вона обмовилася і, що це фірма її знайомих. Але мова тут не про це.

Якщо Тищенко працювала в якійсь фірмі і тим більше була її засновником, виникає логічне питання, як це може перевірити Гройсман? Відповідь дуже проста - він має направити лист у податкову, МВС, Мінюст і навіть в прокуратуру, щоб вони поцікавилися, чи не порушувала Тищенко закон. Чому це не може зробити прокуратура - питання риторичне. Більше того, навіщо було чекати запит від депутата Сергія Лещенка, щоб у відповіді на нього просити про щось голову ВР (саме після листа Лещенка про заяву Тищенко в ефірі "Еспресо ТВ" прокуратура попросила голову ВР розібратися)? Згідно з нашим законодавством, повідомлення у ЗМІ може стати причиною відкриття справи і так.

Якщо Тищенко працювала в якійсь фірмі і тим більше була її засновником, виникає логічне питання, як це може перевірити Гройсман?

А тепер найголовніше. Є два варіанти розвитку подій. Перший - у прокуратурі є неспростовні докази, що Тищенко порушувала закон про держслужбу. В ЗМІ вкидається матеріал про це і з'являється щось компрометуюче (захищала когось із поплічників Януковича і т.д.). Але чомусь, складається враження, що нічого подібного нема. Якби було, ми б уже про це десь чули чи читали.

Другий - справа розвалюється, а найближчі кілька днів ми в пресі бачимо заяви Тищенко про те, що все це повна маячня, вона бореться зі злом і регулярно повертає якесь майно. А ще стає відомо, що в часи Майдану вона підтримувала дружні стосунки з нинішньою депутаткою від "Народного Фронту" Тетяною Чорновол, однією із символічних фігур революції.

І останнє. Я ні в якому разі не ідеалізую Тищенко і, що вона зробила, я чесно кажучи, не чув. Але у мене виникає одне єдине запитання: навіщо прокуратура продукує власний антипіар?