Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Навіщо ЦВК зриває вибори по всій державі

Воскресенье, 25 Октября 2015, 18:35
Намагання Центрвиборчкому услужити ахметовським кандидатам на Донбасі може поставити під питання легітимність виборів в цілому

Центральна виборча комісія зобов'язала Красноармійську міську територіальну виборчу комісію негайно передати бюлетені на виборчі дільниці і розпочати голосування у місті. Цим рішенням Центрвибрчком скасував попередню ухвалу Красноармійської ТВК про те, що надруковані бюлетені не можуть бути використані на виборах. Раніше голова ЦВК Михайло Охендовський заявляв, що вибори в Красноармійську та Маріуполі ще можуть відбутися. І це при тому, що зрив виборів у цих населених пунктах Донецької області ні в кого, окрім хіба що ахметовських кандидатів, сумніву не викликає.

Причини зриву виборів у Красноармійську та Маріуполі схожі та й результат один - тут мають відбутися вибори і точно не 25 жовтня. В обох містах проблеми виникли через друк бюлетенів. Зокрема, у Маріуполі бланки для голосування друкувалися на підприємстві, яке контролюється колишнім хазяїном Донбасу. Це відразу викликало питання щодо можливості маніпуляції з бюлетенями. У Красноармійську ж місцевий виборчком постановив видрукувати бюлетені у фізичної особи. Суд прийняв рішення, що це - порушення закону. Охендовський же розповідає, що комісії мають право друкувати документи строгої звітності у кого завгодно. Чи не тому, що на звільнених від сепаратистів територіях Донбасу планують перемогти ахметовські "опозиціонери"?

На думку переважної більшості експертів і спостерігачів, нинішні вибори за кількістю порушень навіть можуть поступитися парламентським. Проте в разі, якщо у тому ж Красноармійську з подачі ЦВК розпочнеться голосування, під сумнів поставлять всі вибори. Навіщо це нинішньому складу Центрвиборчкому? Це - "дембельський" акорд Охендовського і компанії. Після цих виборів у нас буде новий склад виборчої комісії, а нинішній її голова, колишній "регіонал", точно відійде в історію. То ж, очевидно, наостанок дехто у ЦВК прагне услужити кандидатам від так званої "опозиції". Яка ще два роки тому що хотіла, те й робила на Донбасі.

Тому єдиним варіантом для Маріуполя, Красноармійська, і, не виключено, ще деяких міст  (адже вибори ще не закінчилися та й голоси ще не рахували) - провести там нормальні вибори, коли все буде за законом, а не за забаганкою певних впливових осіб. І, бажано, щоб їх провів уже новий склад Центрвиборчкому. Без клейма "підрахуїв".