Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Найбезглуздіші кадрові призначення тижня

Воскресенье, 19 Июля 2015, 18:50
Після переведення колишнього начальника Закарпатського УМВС міліції Шаранича на підвищення до Києва, наступним хітом від міністра Авакова стало призначення депутата Найема куратором закарпатської міліції

Фото: bezgrusti.ru

"Найближчими днями в область прибуде кілька екіпажів київської патрульної поліції, наша стартова команда і щойно призначений куратор запуску проекту на Закарпатті - член колегії МВС, народний депутат Мустафа Найєм", - повідомив Аваков. Традиційно, у Facebook. Сам куратор (також у Facebook) уточнив, що разом із патрульними почне з Ужгорода і Мукачевого. Мустафа, звичайно, хороший хлопець. Але чомусь після цього призначення згадалися слова професора Преображеського із "Собачого серця" про "розруху в головах". "Якщо я, замість того, щоб оперувати кожного вечора, почну у себе в квартирі співати хором, у мене наступить розруха", - стверджував булгаковський професор. Невже у МВС є така посада "куратор"? Немає. Так навіщо придумувати те, чого не тільки немає, а що і непотрібно. Депутат і колишній журналіст писатиме репортажі про патрульну поліцію чи ловитиме контрабандистів? Якщо на Закарпатті такий жах із контрабандою, як нам розповідають, то не Найем, а спецназ має там провести міні-АТО. І не тільки проти "Правого сектора", на який зараз вішають усіх собак, а й проти місцевих кланів. Бо якось дивно вийшло: щойно в область призначили Геннадія Москаля, - контрабандисти всі кудись зникли. Тож, як казав інший персонаж, також із російської класики, "а был ли мальчик".

Тим більше, що колишній начальник Закарпатської міліції Сергій Шаранич, саме той, якого "ПС" звинувачує у "кришуванні" Ланьо, відтепер працюватиме в Києві. І не даішником на Кільцевій, а першим заступником начальника управління карного розшуку кримінальної міліції в центральному апараті МВС. Здавалося б Аваков після підвищення Шаранича вже нічим не зможе шокувати. Аж тут повідомлення про Найема. Для якого бути куратором закарпатської міліції - це, можливо, якийсь новий виклик, але тут слід чітко розділяти дві складові - фахову і піарну. Чому тоді у київської патрульної поліції не було такого куратора? І поліція й без нього запрацювала. Чи тепер за кожною областю Аваков закріпить депутата, завданням якого буде відтіняти прогалини у роботі МВС?

Проте дивує безглуздими призначеннями не лише глава МВС. Михаїл Саакашвілі на посаді в Одеській області поки що запам'ятався скандалом з керівником "Державіаслужби", розбірками з прокурорами, обіцянками в стилі "Нью-васюки" і гучними кадровими призначеннями. Того ж Саші Боровика, який звільнився зі скандалом з уряду, де, як виявилося, офіційно він і не працював. Тепер у Саакашвілі є нова заступниця - Марія Гайдар. Донька Єгора Гайдара, російського політика і економіста, який у 90-х намагався зробити в Росії економічне диво, але закінчилося це безславно. Марія Єгоровна і сама займалася політикою, очолювала молодіжний рух "Да!", певний час була віце-губернатором Кіровської області, де опікувалася питаннями охорони здоров'я і соціалкою. Її діяльність на цій посаді критикувалася не лише тому, що вона лібералка. Гайдар запам'яталася в Кіровській області тим, що закривала акушерсько-фельдшерські пункти на селі. У Саакашвілі вона також буде куратором соціальних питань. Тож або повторить помилки, або не експериментуватиме на українцях.

Якщо Гайдар обійняла посаду заступниці голови Одеської ОДА, це має означати, що вона прийняла українське громадянство. Сама Марія пише, що прийме громадянство для роботи в Україні. Дозвольте, а як же її призначили на посаду без громадянства? Крім того, Гайдар вже встигла вляпатися в скандал. Ми не про біснуваті крики з Росії, їх варто було очікувати. Пані Марія відмовилася відповідати на питання журналістів, з ким воює Україна. У цьому, власне, вся російська ліберальна опозиція.

Тож, насамкінець, маленьке зауваження. Панове Аваков і Саакашвілі, і не тільки, піар, звичайно, справа потрібна. Але ним ніколи неможна замінити реальні результати.