Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Новий заступник Гіркіна привіз чемодан компромату на Порошенка

Пятница, 11 Июля 2014, 09:32
Перший віце-прем’єр самопроголошеної ДНР Володимир Атюнфєєв може виявитися старим знайомим українського президента

 

Кремль вирішив зміцнити кадровий актив підконтрольних терористичних організацій на сході України. Найближчим часом компанію москвичів Ігора Гіркіна і Олександра Бородая в керівництві ДНР поповнить досвідчений КГБіст Володимир Атюнфєєв, який стане першим віце-прем"єром в уряді сепаратистів. Останнім місцем роботи цього кадру було Міністерство державної безпеки в невизнаній Придністровській Молдавській Республіці. Відтак, Москва вже навіть не приховує, що напряму здійснює управління терористами Донбасу. Також це рішення може стати неприємним сюрпризом для українського президента, який, очевидно, знайомий з Атюнфєєвим, оскільки мав тісні ділові контакти з ПМР.

Нове призначення в уряді ДНР вчора на прес-конференції анонсував прем"єр цього терористичного утворення Олександр Бородай. Тут же був представлений і сам Володимир Атюнфєєв, який коротко розповів про свою "трудову біографію". Власне, основним в ній є досвід роботи в КГБ (зараз ФСБ), що дає чітке розуміння того, чим саме буде займатися ця людина на території України. 

Так, Атюнфєєв був відкомандирований в Придністров"я одразу після проголошення там невизнаної ПМР і поступив на службу в місцеві внутрішні органи. Дослужився до міністра державної безпеки самопроголошеної республіки, тобто, де-факто і здійснював силове управління цим утворенням при колишньому президенті Ігорові Смірнові. В 2012 році був звільнений у зв"язку з досягненням граничного віку перебування на посаді і переїхав в Москву.

Цікаво, що зараз цей 63-річний КГБіст перебуває під слідством в ПМР за підозрою в зловживанні службовим становищем. Але, зважаючи на статус цього утворення, навряд чи йому щось реально загрожує. Власне, його нове завдання – призначення в керівництво ДНР свідчить про те, що Атюнфєєва досі цінують в Москві і сподіваються на його досвід в проекті по створенню чергової буферної зони на території України.

Швидше за все, добре знайомий з цим кадром і президент Петро Порошенко, який доволі активно просував свої бізнес інтереси, як в Молдові, так і в ПМР. Адже, вести бізнес в невизнаній республіці без дозволу головного по безпеці було б просто неможливо. Зокрема, Порошенко в 90-х нібито володів акціями компанії Gemeni, Кишинівського заводу по виробництву скла, а також компанії "Букурія". Подейкують, що зараз у Порошенка є акції заводів "Молдавкабель" і "Електромаш", Бендерського масло-екстрактного заводу, Бендерського комбинату хлібопродуктів, пивзаводу, фабрик "Тігіна" і "Флоаре" і придністровського підприємства "ММЗ".

Цілком можливо, що призначення Антюфєєва, окрім підсилення ДНР, має й іншу мету. Наприклад, поширення компромату та чорного піару, пов"язаного з веденням бізнесу Порошенком в ПМР в минулому.