Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Олексій Кафтан: Безвіз, а не бездок

Среда, 20 Апреля 2016, 15:30
Друзі, воно, звісно, ‪#‎перемога‬ - щодо висновку Єврокомісії про скасування віз для українців, але по-перше, справа ще за Європарламентом

Фото: radiosvoboda.org

По-друге, це зовсім не означає, що ви зможете отак ррр-раззз - і полетіти на вихідні кудись до Праги/Ларнаки/Лісабону тощо (потрібне вписати). В цьому сенсі мультивіза певною мірою була навіть зручніша. Поясню, в чому річ на прикладі нашого безвізового режиму з Ізраїлем.

Не думаю, що сильно помилюся, коли скажу, що, по суті, ті документи, які подавалися один раз до посольства, будуть вам потрібні щораз під час перетину кордону протягом ще не одного року, щонайменше про всяк випадок. Квитки з датами в'їзду-виїзду, бронь з готелю, ваучер з турфірми, страховий поліс, банківські карти, виписки з рахунків та довідки з місця роботи, ба навіть документи, що підтверджують права власності на нерухомість - весь цей стос паперів має прописатись у ваших валізах ще на досить тривалий час. І боронь вас боже бавитись у "працювальний туризм". Тому що по суті постанова Єврокомісії та очікувана ухвала Європарламенту - в очах щонайменше наших європейських чиновних друзів - це такий собі інтеграційний аванс. Далі буде ретельний нагляд, статистика депортацій та правопорушень, кісєльовщина з альтернативодлягерманщиною й рештою активних наших антипатиків.

І тут на нас чекатиме ще не один десяток ‪#‎зрад‬, першопричиною яких нерідко ставатимуть самі наші туристи й відряджальці. Сумарний брак особистої правової свідомості та відповідальності може дорого обійтись цілій країні. Починати говорити про це слід уже зараз, і саме тепер відповідним установамі з європейського, і з нашого боку варто готуватися до роз'яснювальної роботи. А головне - чітко та ясно дати зрозуміти пересічному українцеві та українці: чуваче й чувіхо, безвіз не означає беззобов'яз. Це не секс на одну ніч. Ти не зможеш просто так взяти паспорт і чкурнути світ за очі - але ти зможеш зробити так, щоб стос документів, які ти тягтимеш із собою, врешті решт перетворився на порох у твоїй дорожній сумці. І в сумках ближніх твоїх. Без сліду й наслідків.

Джерело: facebook.com

Больше интересного из Сети читайте на сайте dsnews.ua