Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Олексій Кафтан: Навіщо главі "Нафтогазу" броньований автомобіль

Понедельник, 1 Августа 2016, 18:06
Навіть поєднання машини із персональною охороною не робить чиновника недосяжним для кілерів

Фото: hromadskeradio.org

Lincoln Continental 1961 року випуску, в якому був підстрелений Кеннеді, використовувався понад 13 років і встиг повозити ще чотирьох президентів, аж до 1977 року, коли його "відправили у відставку".

До чого я це згадав? А до того, що уряд Сполучених Штатів просто не міг собі дозволити новий лімузин для голови держави: в цінах 1961 року базова версія "Conti" коштувала $7,347, а для JFK було зроблено спеціальну, подовжену та нафаршировану версію, внаслідок чого ціна машини злетіла до $200 тис. Тому його наступники були змушені задовільнитись тим, що наявну машину модифікували - встановили жорсткий незйомний верх із бронесклом, частково бронювали задню частину салону, форсували двигун та провели ще кілька не настільки серйозних переробок. Внаслідок цього ціна машини доросла до $500 тис. І далеко не всі конгресмени були готові з цим змиритись попри наочну демонстрацію необхідності таких заходів.

З іншого боку, чи рятує наявність броньованого лімузина від замаху? Брежнєва та Чубайса, приміром, врятувала - і ще з кількасот "перших" та "не останніх" осіб по всій земній кулі. Шарля де Голля врятував звичайний Citroen DS-19, але після цього він вирішив не ризикувати й пересів-таки на захищений.

Однак тут слід розуміти одну просту річ: це разовий порятунок. Тим, хто готує замах, всього лиш доведеться бути більш винахідливими. Беназір Бхутто, яку броньована машина врятувала в жовтні 2007 року, розстріляли й підірвали в грудні, коли вона виступала перед виборцями. Та й не те щоб зовсім невідомого Курочкіна застрелили у ніби-то безпечній локації.

З цього випливає, як на мене, досить простий висновок: 1. броньована машина таки має бути - але якщо вона купується за державний кошт, то її вартість має бути обгрунтовано й погоджено. 2. Навіть поєднання машини із персональною охороною не робить чиновника недосяжним для кілерів - особливо якщо загальна безпекова ситуація в країні далека від досконалої.

А от загальне підвищення ефективності роботи поліції та спецслужб з одного боку й прозорості держапарату - з другого, налагодження нормальної взаємодії між владою та громадянським суспільством сильно зменшує потребу в підвищених заходах безпеки. Спитайте в президента Фінляндії чи прем'єра Норвегії.

Джерело: facebook.com

Больше новостей о политической жизни Украины читайте в рубрике Государство