Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Олексій Кафтан: Смерть Гіві. Доба ЛДНР добігає кінця

Среда, 8 Февраля 2017, 10:06
Деперсоналізація - перший крок до публічного забуття

Фото: Громадське радіо

Замочили бін Ладена - і Аль-Каїда пішла з перших шпальт. Принагідно й мірою потреби її, звісно, ще дістають - але її місце в світовому суспільному десь у районі плінтусу. Це при тому що найдорожча голова в світі - то голова Аймана аз-Завахірі, який очолив організацію після Усами. Але йому такої паблісіті не роблять.

Повісили Саддама - й війна в Іраку завдяки ЗМІ перетворилася на подобу шутера в стилі Counter Strike.

Забили Каддафі - і Лівія для загалу перетворилась на білу пляму на мапі. Пристрелили Джихаді Джона - й ніби ІГІЛ припинив страти, а регулярне вмирання Абу Бакра Аль Багдаді - це, за великим рахунком, єдине, що привертає до нього увагу.

Зробили з Мотороли біонічний ліфт - і тим самим завдали медійної смерті "Спарті". Якщо Гіві таки успішно розпалив примус - та сама доля спіткає й "Сомалі". Хто б цього не зробив (мрійливо крутиться "ах якби "бендерівський Моссад"...), доба ЛДНР добігає кінця. І практично напевно, КісєльовТВ більше не робитиме "героїв Новоросії" - воно взагалі дуже обережно бавилося в цю гру й раніше, адже за три роки війни їх зліпили лічені одиниці.

До речі, це одне зі свідчень того, що проект ЛДНР розглядається як суто інструментальний. І наразі цьому інструменту дармовіси ні до чого.

Водночас, Москва прекрасно знає: хороший герой - мертвий герой, з ним клопоту значно менше, та й узагалі безпечніше. А за його портрет можна сховати геть усе. Хоч це й суперечить фізиці, на Землі є чорні діри - і вони ховаються саме там, за портретами мертвих героїв, в лапках чи без лапок. А відтак, ЛДНР дедалі більше перетворюватиметься на ОРДЛО.

Больше новостей о политической жизни Украины читайте в рубрике Государство