Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Опозиція на підхваті у Кличка

Четверг, 4 Сентября 2014, 00:10
Від опозиційності «радикалів» Ляшка в Київраді виграє тільки Сергій Льовочкін

 

Наявність 77 голосів з 120 у Київській міській раді робить для спільної фракції "УДАР-Солідарність" прийняття будь-якого рішення лише справою техніки. Однак навіть такий кадровий ресурс не може врятувати цей владний тандем від можливої втрати народної довіри. А це цілком реально, зважаючи на те, що міській владі доведеться затверджувати непопулярні рішення. Гірше, коли ремствувати почне громада. Краще, коли рупором народного невдоволення стане керована опозиція. Схоже, в столиці цю функцію виконуватимуть "радикали" Олега Ляшка.

Підтвердженням того, що саме соратники Ляшка виконуватимуть роль зручної опозиції для Віталія Кличка є останні заяви депутатів-"радикалів". Так, коментуючи підготовку до чергової сесії Київради, керівник ляшкової фракції Андрій Лозовий закликав зняти з порядку денного всі земельні питання. Причиною появи такої ініціативи, за словами народного обранця, є той факт, що розгляд будь-якого земельного рішення – це "відродження пресловутих схем Черновецького, який роздавав столичні наділи за безцінь своїм людям". І більше ніяких пояснень, чому саме ці конкретні земельні питання викликають застереження. Хоча будь-хто знає, що оренда і продаж землі є одним із головних джерел наповнення бюджету. До речі, і сам Кличко, коли був в опозиції до Черновецького, найбільше боровся проти землевідводів. "Караул! Крадуть землю". Це ж так переконливо звучить.  

Очевидно, і тут фокус полягає в тому, щоб перетворити засідання Київради в шоу, в якому опозиційний політик стверджує: "хто чіпає столичну землю - той Черновецький". Частина виборців це твердження сприйме на "ура". А ось мер почне жалітися, що столична казна бідна, тому земельні питання слід розглядати. Промерська більшість підтримає Кличка і потрібні рішення проголосують. Але ж в опозиції з"явиться нагода стверджувати, що "більшовики" знову щось мутять із землею. Насправді, це дуже зручна позиція, бо земельні питання відволікають увагу від значно серйозніших проблем міського господарства.

Не виключено, що заради спільного електорального зиску для "радикалів" і "ударівців" до галасу ляшківців мер і його команда прислухатимуться. Це забезпечить видимість демократії в Києві.

І, дійсно, земельні питання можна перенести на засідання, які будуть після парламентських виборів. Про цю маленьку хитрість виборцям ніхто не скаже.

Тут важливо згадати, що за даними ЗМІ за цими політпроектами (і не тільки за цими) бовваніє фігура колишнього глави Адміністрації Януковича Сергія Льовочкіна. Відтак, маємо цікаву ситуацію, коли в Київраді і влада і опозиція - з однієї колоди. Тому завдання киян значно ускладнюється. Їм доведеться контролювати і тих, й інших. Щоб вони не загравалися, борючись одна з одною у піддавки.