Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Партію «УДАР» до літа остаточно «приручать»

Вторник, 7 Апреля 2015, 12:58
Попри те, що обрання голови Антикорупційного комітету необґрунтовано довго затягується, мало хто сумнівається, що з трьох претендентів перевагу нададуть Віктору Чумаку

Фото: day.kiev.ua

В "УДАРі" у березні відбулися кардинальні зміни - керівником виконкому партії призначили Дмитра Білоцерківця - 29-річного чиновника столичної мерії, який там займається міським благоустроєм. Цей виходець з Криму активно взявся за чистки в партійному апараті: начебто звільнено аналітичну службу, урізано бюджети організаційним структурам, які формувалися його попередником Олексієм Рябикіним. Пояснення просте: оптимізація й економія. Проте на думку фахівців з партбудівництва, подібні процеси можуть означити лише одне - партію потроху "кладуть" під інший, більш життєздатний проект. У випадку з "УДАРом" мова може йти про злиття з пропрезидентською партією. Якщо "оптимізація" в "УДАРі" поглибиться, це точно стане сигналом, що у місцевих виборах партія самостійно брати участь не планує.

"Прирученню" однопартійців Кличка сприяє й кадрова політика. Спочатку на Банкову пішов працювати Віталій Ковальчук. Теперь серед трьох кандидатів на голову Антикорупційного бюро найбільш вірогідною персоною називають Віктора Чумака. За інформацією "ДС", найближчим часом він отримає омріяну посаду в НАБі. Окрім Чумака, який хоч і входить до групи "УДАР", але вважається більш близьким до екс-Генпрокурора Яреми та до Банкової, посади можуть отримати ще декілька відомих  "ударівців".

Не перший тиждень у кулуарах ходять чутки, що "Укрзалізницю" начебто віддадуть "ударівцю"-мажоритарнику Тарасу Кутовому. Він обраний по округу на Полтавщині. "Укрзалізниця" - серйозний актив, це вам, як висловився б відомий кіногерой, "не мелочь по карманам тырить". Якщо таке призначення відбудеться, БПП позбудеться відразу двох "штиків", адже потрібно буде проводити довибори на мажоритарних округах, де обиралися і Чумак, і Кутовий. Але це дрібниця у порівнянні зі стратегічними цілями.

"УДАР" хоча й має регіональні осередки, і в деяких областях вони досить ефективні, але чи працюватимуть "ударівці" на перемогу спільних кандидатів з "БПП"-"Солідарністю"?

Це ще не всі "ударівці", яких можуть ощасливити посадами. Після звільнення керівництва Державної фіскальної служби вивільнилося аж три ласі вакансії - власне, голови ДФС, головного митника і керівника податкової міліції. Остання, очевидно, перейде під крило Антикорупційного бюро. А ось кабінети головних податківця і митника поки вакантні. Перший кабінет може зайняти "ударівка" Оксана Продан. Звісно, вона піде через відкритий конкурс, як той же Чумак, але, що дуже ймовірно, інші кандидати їй програють. Якщо так воно й буде, то "УДАР" втратить відразу трьох впливових депутатів. То ж де-факто партія Кличка ризикує перетворитися на придаток президентської команди. В "УДАРі" можуть скільки завгодно це подавати як "наша партія - кузня кадрів". Але ж всі чудово розуміють, що ці кадри і далі сиділи б у Раді, якби не потреба нівелювати потенційного суперника за голоси виборців на місцевих виборах. Особливо у Києві.

І, останнє. "УДАР" хоча й має регіональні осередки, і в деяких областях вони досить ефективні, але чи працюватимуть "ударівці" на перемогу спільних кандидатів з "БПП"-"Солідарністю"? Варто згадати, скільки геморою свого часу мали "Батьківщина" і "Фронт Змін" після злиття. Були і скандали, і демарші. І врешті-решт прихильники Тимошенко і Яценюка таки розбіглися по різних політичних квартирах.