Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Першим замом глави АП став поміркований конформіст

Вторник, 10 Июня 2014, 16:00
Соратник Яценюка Геннадій Зубко з крісла керівника ДУС стрибнув у перші заступники глави президентської канцелярії. Тут він відповідатиме за регіони

Колишній "фронтовик", житомирянин Зубко курував штаб Порошенка на Житомирщині. Результати Петра Олексійовича в цій області (58,64%), як власне і в більшості регіонів, не можна вважати заслугою передвиборних штабів. Про "феномен" перемоги Порошенка в першому турі багато написано, тому не варто до цього повертатися.

Політична біографія Зубка не насичена якимись надяскравими моментами. У 2010-му році він балотувався в мери Житомира і посів третє місце. На парламентських виборах 2012-го Геннадій Михайлович балотувався під брендом Об'єднаної опозиції "Батьківщина" і став депутатом. У парламенті він увійшов до фракції "Батьківщина", проте не підтримав ініціативу Яценюка про злиття "Фронту Змін" з партією Юлії Тимошенко. Зубко вийшов з "Фронту Змін" і залишався позапартійним депутатом. У квітні цього року він очолив штаб Порошенка, а зовсім нещодавно - наприкінці травня - посів посаду в.о. керівника Державного управління справами. Звідки і перейшов на роботу до АП. Тоді це призначення пов'язували з Житомирським лікеро-горілчаним заводом, який належить ДУСі. Власне, Зубко хотів залишити лояльний до нього менеджмент і Порошенко попросив Турчинова призначити Зубка.

Щодо політичних інтересів Зубка на Житомирщині, то його головна мрія - через своїх людей керувати містом. Нагадаємо, що відразу після закінчення Майдану мер Житомира, колишній "регіонал" Володимир Дебой вирішив покинути посаду. Слідом за ним пішла його перша заступниця Галина Семенець. Міські депутати швидко призначили її наступника - депутата і підприємця Сергія Сухомлина, якого пов'язують із Зубком. Власне, це була єдина суттєва перемога Зубка на житомирському фронті. Свого секретаря міськради він призначити не зміг. Більше того, у міськвиконкомі ситуація доведена до абсурду - там зараз засідає 62(!) члени.

Є ще одна проблема, про яку поки ніхто не говорить. Геннадій Зубко взагалі не знайомий з регіональними елітами, він суто житомирський політик, який завжди займав суперобережну і виважену позицію. Він ніколи не йшов ні на які конфлікти і назвати його сміливим реформатором більш ніж складно. Чи знає про це Порошенко? Безумовно так. Чому тоді він призначив Зубка? Відповідей тут може бути дві. Або просто потрібно поставити зіц-голову, який уміє красиво говорити, або Порошенко не збирається ламати регіональні еліти.

Про інших людей з обойми нового Президента читайте тут.